Pozornost vzbuzuje nejen písnička samotná, ale také jména tvůrců videoklipu. Michal Matoušek a Martin Smékal jsou totiž posledními vítězi světové soutěže o nejlepší videoklip pro legendární britské Underworld. S Dusilovou a členy skupiny Baromantika se rozhodli přizvat ke spoluúčasti na vzniku klipu Indiánky všechny své příznivce.

Prostřednictvím služby Katalyzátor (www.katalyzator.cz), nové tuzemské platformy pro crowdfunding, může nyní na vznik klipu kdokoli přispět částkou podle svých možností. Na oplátku získá originální odměny, včetně exkluzivní možnosti zaslat vlastní záběr, jenž bude do klipu zakomponován. Atraktivní jsou i další prémie. Jde o luxusní tričko Indiánky s metalickým potiskem, placku, která svítí ve tmě, podepsané CD a filmové plakáty ke klipu, VIP vstup na jeho křest, rekvizity z natáčení nebo možnost vidět klip s týdenním předstihem a v jeho závěru i své jméno v titulcích.

Album Lenky Dusilové a Baromantiky V hodině smrti vyšlo loni v září. Ohlasy na ně byly a jsou vesměs pozitivní, jak od fanoušků, tak od odborné kritiky.