„Evropské veřejnoprávní televize dnes vyslaly signál, že vnímají Českou televizi nejen jako rovnoprávného partnera, ale také jako instituci, která se rozvíjí správným směrem a dokáže v tomto smyslu inspirovat ostatní. Byli jsme dokonce první televizí, ve které EBU provedla kompletní analýzu toho, jak naplňujeme hodnoty veřejnoprávních médií, a to ve všech parametrech naší činnosti od způsobu vývoje pořadů po zpravodajství. Výsledek dnešní volby je tím nejlepším důkazem toho, že Česká televize je v oblasti veřejné služby i v rámci Evropy na vysoké úrovni a že má respekt v zahraničí. A to mě těší především,“ sdělil v pátek Dvořák ke svému zvolení.

Výkonný výbor Evropské vysílací unie má jedenáct členů, které na dva roky volí Valné shromáždění EBU, ve kterém jsou zastoupeny všechny členské země Unie. Jeho primárním úkolem je posilovat a hájit roli veřejnoprávních médií v Evropě jakožto základu demokratické společnosti.

Vedle Petra Dvořáka, který se stal jediným novým členem výboru, do něj byli znovuzvoleni například generální ředitelé rakouské televize ORF, francouzské TF1, německé BR/ARD, generální ředitelka švédské SR či jeden z hlavních ředitelů BBC. Prezidentem výkonného výboru se již v létě stal Jean-Paul Philippot, RTBF (Belgie), a viceprezidentkou Anna-Maria Tarantola, RAI (Itálie).