U2: Songs of Innocence

Nová alba

FOTO: Universal Music

Minulý týden překvapili irští U2 tím, že své nové album, třinácté v pořadí, představili prostřednictvím internetových služeb. Fanoušci je zatím mohou poslouchat, k mání bude od 10. října. Rozhodně je to jedna z nejlepších desek, které U2 natočili za posledních dvacet let. Moderní, poprocková, melodická a velice energická.

 

Maroon 5: V

Nová alba

FOTO: Universal Music

Další album americké poprockové skupiny Maroon 5 přináší velice příjemné, leckdy spíše až vlezlé písničky. Jejich zvuk je sladký, zdá se, že jsou cíleně složené a vyprodukované tak, aby zasáhly co nejširší spektrum posluchačů bez toho, že by v sobě nesly hudební či textovou výpověď.

 

The Kooks: Listen

Nová alba

FOTO: Universal Music

Novinku britských The Kooks produkovali zpěvák skupiny Luke Pritchard a hiphoper Inflo. Podle členů kapely je kolekce „čistou expresí“. Nahrána byla způsobem, který byl pro muzikanty nový. Zvuky v písních jsou více naturální než v minulosti, stylově jde o mix, kterým je třeba se takříkajíc proposlouchat. V každém případě mají nové skladby charisma.

 

Slash: World on Fire

Nová alba

FOTO: Warner Music

Nové album kapely kolem amerického kytaristy Slashe je velmi dlouhé. Rockové skladby jsou na takové ploše poměrně stereotypní, chybí jim silné nápady, motivy i riffy. Kolekci zachraňuje vynikající zpěvák Myles Kennedy a také Slashova tradičně skvělá hra na kytaru.

 

Zrní: Následuj kojota

Nová alba

FOTO: Supraphon

Čtvrté album kladenské skupiny Zrní, která na něm svůj mix folku a rocku proměnila v originální projev. Na této desce má už velmi charakteristický zvuk. Písničky jsou vyrovnané a celé album je nutné pozorně vyslechnout a do světa skupiny Zrní se jeho prostřednictvím ponořit. V každém případě je to vynikající nahrávka.

 

Koblížci: 3+

Nová alba

FOTO: Warner Music

Čtvrté album kapely Koblížci, která pochází z města Šumperk, nicméně její členové jsou již usazeni v Praze. Trojice se na něm posunula od pop punku k trochu složitějším skladbám. Na desce jsou lépe zaranžované písně než v minulosti a také texty, které se snaží vyhnout těm největším klišé.

 

The Pierces: Creation

Nová alba

FOTO: Universal Music

The Pierces jsou americké sestry Catherina a Allison Pierceovy. Creation je jejich již páté album. Spojují na něm akustické folkové zvuky s popovým cítěním, čímž vznikají poklidné skladby se silnou interpretační naléhavostí. Je to poklidné a pokojné album, každopádně milé na poslech.

 

Banks: Goddess

Nová alba

FOTO: Universal Music

Banks je americká zpěvačka, která vydává své první album. Je na něm mix elektronických prvků, r’n’b, hip-hopu i alternativní hudby. Především je na něm ale její hypnotický hlas vokalistky. Velmi nadějný debut.


Poletíme?: Turbošansón

Nová alba

FOTO: Supraphon

Turbošansón je nejenom název v pořadí čtvrtého alba brněnské skupiny Poletíme?, ale i označení jejího stylu. Skladby jsou většinou veselé, ale některé mají v textech i hlubší podtext.

 

Kieslowski: Mezi lopatky

Nová alba

FOTO: Indies Scope

Kieslowski vydávají třetí desku Mezi lopatky. Urban folk, jak svou tvorbu Marie Kieslowski a David Pomahač nazývají, zcela vystihuje jejich přímočarý způsob, jak zpívat o vztahu mezi dvěma lidmi. Kieslowski na novince vykračují z písničkářského lo-fi undergroundu, a to rozhodně nejen díky producentovi, kterým byl Jan P. Muchow.

 

Zuby nehty: Kusy

Nová alba

FOTO: Indies Scope

Legendární skupina Zuby nehty natočila zbrusu nové album obsahující třináct nových písní. Po patnácti letech jsou dámy zpět a pod producentským dohledem Miroslava Waneka (Už jsme doma) představují novinku.