Hrdiny filmu jsou automechanik Cade Yager a jeho dospívající dcera Tessa. Čirou náhodou se Cadeovi z jednoho vraku na šrotišti vyklube nejdůležitější Transformer   Optimus Prime. Lidé si ještě pamatují boje „hodných“ Autobotů se „zlými”“ Deceptikony, které zničily půlku Chicaga, a vědci se snaží stvořit vlastní pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Cadea najednou pronásleduje jak americká vláda, tak mimozemští nepřátelé. A aby toho nebylo dost, ještě se mu zamiluje dcera...

V novém konzumním produktu režiséra Michaela Baye si zahráli Mark Wahlberg, Nicola Peltzová, Stanley Tucci, Jack Reynor či Peter Cullen.

Filmové premiéry

Filmové premiéry

FOTO: Falcon

Druhý je animovaný pohádkový příběh Jak vycvičit draka 2 o ostrově Blp, kde Vikingové kdysi bojovali s draky. Škyťák ale vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním, a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi.

Škyťák s Bezzubkou létají na neznámá území a najdou ledovou jeskyni, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna.

Třetí je americký pohádkový film Zloba – Královna černé magie s Angelinou Jolie v hlavní roli. Nabízí příběh legendární zlé královny z klasického snímku Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její srdce „proměnilo v kámen”.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
Transformers: Zánik
74 131
2.
1.
Jak vycvičit draka 2
59 917
3.
4.
Zloba – Královna černé magie    7 949
4.
2.Na hraně zítřka7 755
5.
3.
Všiváci 7 311
6.11.Rio 2 5 941   
7.5.
Zakázané uvolnění 
4 676
8.6.Hvězdy nám nepřály  3 868
9.13.
Pojedeme k moři
2 201
10.
12. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel   2 160