Tentokrát potěšil aspoň Marek Taclík jako zapomnětlivý manžel v povídce Petra Hudského Vzpomínky a zaujala studentka herectví Anna Kadeřávková ve filmu Zdeňka Jiráského Družička.

Ve Vzpomínkách se rázně chopila rodinného vesla nespokojená manželka (Lenka Krobotová) a naplánovala romantický víkend k patnáctému výročí svatby, na něž – jak jinak – ten její moula zase zapomněl. A ještě ke všemu si ani nepamatuje na tu nádhernou chalupu, kde toho spolu kdysi tolik prožili…

Pěkná je hlavně Taclíkova proměna od tiché mužské opozice, kterou živí tušení, že si nevzpomíná právem, po rozhořčenou vzpouru, když se provalí, že si ho jeho Bára po těch letech plete s někým jiným.

Následující Diamantová svatba o televizní reportáži a rodinné oslavě, které se málem nepovedly, však už vyzní zcela v duchu vtipných historek ze života diváků, což vynikne ještě víc vedle v zásadě vážné, třetí povídky Družička. Napsal ji Zdeněk Jiráský podle motivů z povídek spisovatele Jaroslava Havlíčka. Je víc hořká než komedie a námětem by se možná hodila spíš do loňského cyklu Nevinných lží, přestože lží nezačíná, ale končí.

Studentka pražské konzervatoře Anna Kadeřávková v ní hezky zahrála vzpurnou puberťačku tvrdě vzdorující maceše, i holku, která si nejistotu a opuštěnost léčí tím, že se předvádí před kdejakým chlapem z okolí, čímž rozčiluje nejen tátu, ale i budoucího švagra.