Alice Munroová:

Příliš mnoho štěstí

Nové knihy

Prózy potvrzují schopnost nahlédnout hluboko do duší mladých i stárnoucích hrdinek, čelících ve větší míře než v předchozích knihách zlomovým životním situacím. Včetně rodinné tragédie, sexuálního pokoření či nemohoucnosti tváří v tvář brutálnímu zločinci.

Paseka, přeložila Zuzana Mayerová, 312 stran, e-kniha, 149 Kč

 

Martin Amis:

Těhotná vdova

Nové knihy

Na zámku v jihoitalské Kampánii tráví hlavní hrdina s přítelkyní a její kamarádkou léto roku 1970. Tématem je proměna vztahů mezi muži a ženami, k nimž vedla feministická revoluce. Smutná je konstatace, že nenaplněná očekávání končila zklamáním a pocitem marnosti.

Plus, přeložila Věra Klásková, 448 stran, e-kniha 199 Kč

 

Zusak Markus:

Zlodějka knih

Nové knihy

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře. Téma 2. světové války a holokaustu se autorovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat. Příběh líčí jednak pohledem všudypřítomné smrti té doby, jednak dítěte, žijícího v poraženém Německu.

Argo, přeložil Vít Penkala, 528 stran, 298 Kč

 

Robert Merle:

Až delfín promluví

Nové knihy

Nové vydání dnes už klasického příběhu vědce, který provádí výzkum v delfináriu na Floridě. Vědecký experiment s mluvícími delfíny dostane jinou podobu, kdy se do projektu vloží armáda, která by ráda zneužila inteligenci delfínů k rozpoutání 3. světové války.

Argo, přeložil Miroslav Drápal, 330 stran, 298 Kč

 

Charles Dickens:

Kronika Pickwickova klubu

Nové knihy

Zpočátku jen doprovodný text k obrázkovému seriálu se rozrostl v klasické humoristické dílo o příbězích pana Pickwicka a jeho přátel. Kniha není jen mudrováním o životě, ale čtenář v ní najde i věrný a dost kritický obraz dobové britské společnosti

Omega, přeložil Jaroslav Skalický, 704 stran, 279 Kč

 

Pavlína Cermanová:

Čechy na konci věků

Nové knihy

Apokalyptické myšlení a vize husitské doby zní podtitul knihy, v níž autorka zkoumá apokalyptická proroctví a jejich využití v husitských Čechách s přihlédnutím k širšímu evropskému středověkému kontextu.

Argo, 416 stran, 398 Kč

 

Linda Laffertyová:

Lazebníkova dcera

Nové knihy

Píše se rok 1606 v Praze. Císařův nemanželský syn don Julius trpí těžkou duševní chorobou, která ho nutí páchat nepopsatelné zvrhlosti. Je vykázán do Českého Krumlova, kde se seznámí s lazebníkovou dcerou Markétou, avšak jeho šílenství propuká naplno.

Jota, přeložil Jan Kozák, 416 stran, e-kniha 299 Kč

 

Robert E. Howard:

Conan – Meč s fénixem a jiné povídky

Nové knihy

Barbar Conan pocházel z divoké Cimmerie. Od mládí vynikal silou a brzy se začal účastnit loupežných nájezdů na sousední státy. Padl do zajetí, a tak začala jeho kariéra dobrodruha, který svým mečem dokázal rozvrátit trůny i těch nejmocnějších království.

Omega, přeložil Petr Polák, 392 stran, 179 Kč

 

P. D. Jamesová:

Smrt přichází z Pemberley

Nové knihy

Záhadnou smrt příbuzného řeší hlavní postavy z románu Jane Austenové Pýcha a předsudek. Přípravy na ples lady Anne vrcholí, hosté se sjíždějí a pan Darcy a jeho choť mají plné ruce práce s doladěním posledních detailů.

Motto, přeložila Irmgard Kolinská, 296 stran, e-kniha 149 Kč