One Direction: Midnight Memories

Nová alba

FOTO: Sony Music

Poté, co loni One Direction opanovali světové prodejní hitparády s albem Take Me Home, přichází tato britsko-irská pětice kluků s náloží nových popových skladeb. Jsou podle očekávání melodické na první poslech, spousta jich připomíná jiné písničky a o podbízivosti celého projektu ani nemluvě. Přesto lze očekávat, že to kvintetu na popularitě neubere.

 

Bastille: All This Bad Blood

Nová alba

FOTO: Universal Music

Britská synthipopová kapela Bastille je jedním z největších objevů letošního roku. Hity Pompeii, Laura Palmer nebo Things We Lost In The Fire ji katapultovaly mezi nejúspěšnější nováčky. Povedené debutové album bodovalo ve všech zásadních evropských hitparádách. Nyní vychází reedice debutu doplněná o druhé CD.

 

London Grammar: If You Want

Nová alba

FOTO: Universal Music

Britské triphopové trio vydalo své první album, na kterém přináší hudbu velmi zadumanou, sychravou a spíše pozvolnou. Na delší ploše je to přece jenom poněkud rozvleklé, pokud se však posluchač soustředí na jednotlivé písničky, zaujmou jej třeba aranže, zpěv Hannah Reidové či provedení skladeb.

 

Il Divo: A Musical Affair

Nová alba

FOTO: Sony Music

Nové album mezinárodní pop-operní čtveřice Il Divo se jmenuje A Musical Affair. Najdeme na něm nejslavnější melodie z nejznámějších světovým muzikálů, jakými jsou například Bídníci, Fantom opery, West Side Story, Kočky a další.

 

Michal Hrůza: G2 Acoustic Stage

Nová alba

FOTO: Universal Music

Pro hudební stanici Óčko nahrál Michal hrůza s Kapelou Hrůzy své akustické album. Jsou na něm jak písně z jeho sólové tvorby, tak i vzpomínky na období, které strávil v čele pardubické formace Ready Kirken.

 

Marie Rottrová: Čas motýlů

Nová alba

FOTO: Supraphon

Zpěvačka Marie Rottrová začne 2. prosince v Praze své mimořádné vánoční koncertní turné a aktuálně vydává album s texty, které napsal její kamarád Jarek Nohavica. Na desce je dvacet písniček, celkově jich Nohavica pro Rottrovou otextoval šestadvacet.

 

Rybičky 48: Tohle je rock’n’roll, vy buzny

Nová alba

FOTO: archív Rybičky 48

V pořadí páté oficiální album kutnohorské punkrockové skupiny Rybičky 48 přináší jedenáct písniček, ve kterých se většinou řeší témata spojená se životem kapely. Hudebně se vrací k původní tvorbě, ale s dospělejšími texty a velmi energický zvukem.

 

Debbi: G2 Acoustic Stage

Nová alba

FOTO: Universal Music

Dalším, kdo nahrál akustické verze svých písniček pro program hudební stanice Óčko, je zpěvačka Debbi. Na cédéčku je jednáct písniček, na DVD o jednu skladbu více. Natáčelo se 25. května letošního roku v pražské Retro Music Hall.

 

Bratři Orffové: Šero

Nová alba

FOTO: Quazi Delict

Druhé album Bratří Orffů přináší poznání člověka, který už sice dospěl, zároveň se však nedokázal rozloučit se svou dětskou duší. Hrdina desky Serža Vantóš je starší a zkušenější než v dobách albové prvotiny Bingriwingri, ale rozhodně ne šťastnější. Každý den musí svádět boj s rutinou, rodinnými povinnostmi i problémy, které ho pomalu ničí.

 

Kofe-In: Dobré nebe

Nová alba

FOTO: archív Kofe-In

Diskografie opavské rockové pětice Kofe-In přináší nové album. Vzniklo v produkci Armina Effenbergera z dua Cartonnage v jeho studiu a nabízí mimo jiné také výsledek spolupráce kapely s Katarínou Landlovou, která na sebe poprvé upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent v roce 2012.

 

Jerguš Oravec Trio: Done So Far

Nová alba

FOTO: Indies Scope

Skvělý slovenský kytarista a zpěvák Jerguš Oravec je nová výrazná postava bluesové scény. Rozruch jeho kapela způsobila loni na festivalu Blues Alive v Šumperku, kde se stala objevem a vyhrála soutěž nových talentů. Jerguš Oravec Trio nahrávalo v srpnu 2013 dva koncerty v brněnské Staré Pekárně, ze kterých je záznam, jenž tvoří osu alba.

 

Tichonov: Overnight

Nová alba

FOTO: archív Tichonov

Čtveřice muzikantů působících na české scéně například v projektech Fiordmoss nebo Luno přináší melodické skladby na pomezí folku a popu výrazné především sytými vícehlasy a silným emocionálním nábojem.