Celine má na kontě už pět cen Grammy. Zásadním přelomem pro ni bylo zařazení písně My Heart Will Go On do filmu Titanic, který ji katapultoval ke globální slávě.

Monumentální nostalgické balady se staly jejím poznávacím znamením a časem i prokletím. Na novém albu Loved Me Back to Life se však podíleli producenti jako Emanuel Kiriakou, Babyface, Tricky Stewart, Kuk Harrell, Eg White, Ne-Yo a Walter Afanasieff a vznikl velký tlak na moderní zvuk, který by mohl dát zapomenout na pop minulého století. Současný sound, pořádně opepřené elektronické beaty i efekty, mají přitáhnout mladší publikum.

Ne-Yo tomu v duetu Incredible dodává téměř soul-hip-hopovou atmosféru, naopak dotekem historie klasického soulu je brilantní balada Stevieho Wondera Overjoyed. Celine Dion ji určitě nezkazila, jen se nezdá, že bylo nutné klasiku z roku 1985 předělávat - v podání Stevieho již byla dokonalá.

Jisté však je, že zpěvačka neztratila obdivuhodně ostré výšky a schopnost vyjádřit hlasem emoce. Navíc se naučila zpívat rytmičtěji a omládla.

Celkové hodnocení: 75%