Na Točníku vystoupí třeba Tomáš Klus, Aneta Langerová, No Name, Monkey Business, Mandrage, Wohnout, Vypsaná fixa, Portless, Mig 21, Kryštof, Iné kafe a Mňága a Žďorp. Areál bude otevřen od 18 hodin, první koncert začne o hodinu později.

„Vloni na festival na všech hradech zavítalo téměř 60 tisíc návštěvníků a Hrady CZ se tak potvrdily, že jsou hudebním festivalem s naprosto nejvyšší diváckou účastí v České republice. Festival i nadále pokračuje v angažování těch nejoceňovanějších kapel v rámci českých hudebních cen Anděl a Žebřík,“ sdělila za pořadatele Klára Mixová.

Aneta Langerová si vyzkouší i post herečky.

Aneta Langerová

FOTO: Sony Music

„Páteční program festivalu začíná vždy v podvečer na jednom pódiu, součástí je také karneval v maskách spojený s tombolou o ceny. Sobotní program se koná rovněž v podhradí v blízkosti hradu, kde se staví velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma hudebními pódii. Festivalový areál na hradě Točník letos z důvodu stále vyšší návštěvnosti mění své místo, aby návštěvníkům nabídl vyšší komfort,“ dodala.

„Festival se postupně výrazně rozrostl, proto v letošním roce na Točníku a na Švihově přesouváme festivalový areál o kousek dál tak, aby vznikly větší prostory, kde se návštěvníci nebudou tlačit. Věřím, že to diváci ocení,” řekl organizátor festivalu Michal Šesták.

Program se na různých hradech může mírně lišit. V programu dalších zastávek budou navíc například kapely Pražský výběr, Nightwork, Skyline nebo David Koller.

Na místě nechybí úschovna kol a stanové městečko. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 400 korun na sobotu. Na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 480 korun. Podrobnosti na www.hradycz.cz.