Očekávané bylo vystoupení americké stonerrockové kapely Queens Of The Stone Age, která přijela do České republiky vůbec poprvé, byť se na hudební scéně pohybuje od konce devadesátých let. V rámci turné ke svému šestému studiovému albu …Like Clockwork představila program s písněmi zbrusu novými i staršími, vždy ale velmi osobitými.

Karel Gott na festivalu Rock For People

Karel Gott na festivalu Rock For People

FOTO: Petr Hloušek, Právo

V těch z poslední desky je více psychedelie a naléhavosti v přednesu, zatímco starší skladby jsou až okatě syrové. Všechny ale na Rock for People spojoval syrově zurčící zvuk kytar a živelná energie, kterou kapela z pódia divákům předávala. Nebyl to sice na poslech příliš „lehký“ koncert, nesporně však patřil k vrcholům letošního Rock for People.

Klaxons roztančili diváky festivalu Rock For People.

Klaxons roztančili diváky festivalu Rock For People.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Klaxons hráli mix ze svých dvou alb a jejich souběh rocku a alternativního popu stál z velké části také na sezpívaných vokálních partech. Jejich hudba je současná, má švih, je aranžérsky zajímavě vymyšlená a publikum to všechno náležitě ocenilo. Škoda jen, že ho před Staropramen Stage nebylo o něco více. Noc na Rock for People už diváky zřejmě zastihla unavené.

Foals potěšili skalní fanoušky

Foals potěšili skalní fanoušky

FOTO: Petr Hloušek, Právo

K vrcholným momentům festivalu patřil set britských Foals. Tahle kapela přichází z oblasti alternativního rocku, její jednotlivé skladby stojí na několika propojených hudebních nápadech. V Hradci Králové z toho byl energický blok, který udělal dobře zejména tuzemským milovníkům buď přímo kapely (a má tu spoustu příznivců), nebo alternativní indie scény.

Britka Chloe Howl představila hezké melodické písničky se svým výtečným dívčím přednesem, izraelský producent Borgore potěšil v noci fanoušky DJ setem a nechyběl mu přitom velký kus humoru a nadhledu, britští Modestep zase spojili více elektrotaneční hudby s méně rockem. Jejich koncert ale byl strhující.

 Modestep na festivalu Rock For People

Modestep na festivalu Rock For People

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Pořadatelé ohlásili už 26 tisíc diváků a v pátek se se očekávají další. V prodeji jsou jednodenní vstupenky na tzv. český den, kdy program tvoří pouze vystoupení našich a slovenských kapel. Vrcholem budou večerní sety Kabátu s big bandem, Kryštofa, Tomáše Kluse, Pražského výběru a Anety Langerové.