Hledá se prezident

Filmové premiéry

FOTO: Aerofilms

Na pozadí událostí doprovázejících první prezidentské volby zachytili tvůrci obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím  zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb natáčel s většinou uchazečů o prezidentský úřad už od července minulého roku.

Hledá se prezident, ČR 2013, dokument, 110 min., režie: Tomáš Kudrna.

Croodsovi

Filmové premiéry

FOTO: Cinemart

Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití „Strach je dobrý, změna špatná“ a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud spokojeně bydleli. Grug je nakonec nucen uznat, že lepší než zde jen přežívat je začít znovu opravdu žít někde jinde. A tak Croodsovi podniknou cestu do neznáma, ohromující výlet do krajiny plné nejrůznějších neuvěřitelných a  někdy i pěkně nebezpečných stvoření.

Video

Upoutávka na film Croodsovi (v kinech od 1.03.2013)

Croodsovi, USA 2013, animovaná komedie, 90 min., režie: Chris Sanders, Kirk De Micco.

Gambit

Filmové premiéry

FOTO: Bontonfilm

Správce umělecké sbírky Harry Deane svou práci miluje, a přesto trpí. Jeho zaměstnavatelem je totiž jeden z nejbohatších Angličanů, který je stejně excentrický jako šílený a zcela nesnesitelný. Harry se proto rozhodne využít šéfovy vášně pro obrazové sbírky a rozehraje partii směřující k tomu, aby si jeho šéf koupil falešný dávno ztracený obraz Moneta. Pro svůj umělecký zločin ale potřebuje královnu texaského rodea...

Video

Upoutávka na film Gambit (v kinech od 1.03.2013)

Gambit, USA 2012, krimi komedie, 89 min., režie: Michael Hoffman, hrají: Colin Firth, Cameron Diazová, Alan Rickman a další.

Renoir

Filmové premiéry

FOTO: Film Europe

Pierre-Auguste Renoir je zasažen ztrátou své milované ženy, artritickými bolestmi vysokého věku a děsivými zprávami, že jeho syn Jean byl zraněn v boji první světové války. Jako zázrakem do jeho života vstupuje mladá dívka a starý malíř je naplněn novou, zcela nečekanou energií. Živelná a překrásná Andrée se stane jeho poslední modelkou a pramenem pozoruhodného omlazení. Jean se vrací domů na rekonvalescenci a stejně jako jeho otec podléhá nové, zrzavé hvězdě na Renoirově obloze.

Video

Upoutávka na film Renoir (v kinech od 1.03.2013)

Renoir, Francie 2012, drama, 111 min., režie: Gilles Bourdos, hrají: Michel Bouquet, Christa Theretová, Vincent Rottiers, Romane Bohringer a další.

Spring Breakers

Filmové premiéry

FOTO: Blue Sky Film

Čtyři dívky vyloupí fast food, aby měly peníze na krátkou jarní dovolenou. Jenže při oslavách v motelovém pokoji se zábava zvrhne a překročí zákonnou hranici. Dívky jsou zatčené a stanou před soudem. Pouze v bikinách se ocitnou v soudní síni, kde za ně překvapivě zaplatí kauci nechvalně proslulý místní gangster Alien. Vezme dívky pod svá křídla a začíná ta nejdivočejší jarní jízda, co pamatují...

Video

Upoutávka na film Spring Breakers (v kinech od 1.03.2013)

Spring Breakers, USA 2012, 94 min., režie: Harmony Corine, hrají: Selena Gomezová, James Franco, Heather Morrisová, Ashley Bensonová, Vanessa Anne Hudgensová a další.

Mama

Filmové premiéry

FOTO: Cinemart

Pět let Lucas vytrvale hledal malé neteře Lilly a Annabel, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Nakonec se obě dívky podaří najít v opuštěné chatě uprostřed hlubokých lesů. Jsou zubožené, zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s přítelkyní Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu...

Video

Upoutávka na film Mama (v kinech od 1.03.2013)

Mama, Španělsko/Kanada, 2013, 100 min, horor/thriller, režie: Andres Muschietti, hrají: Jessica Chastainová, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet, Megan Charpentierová, Daniel Kash a další.