Nick Cave & The Bad Seeds: Push The Sky Away

Nová alba

FOTO: EMI

Australská kapela Nick Cave And The Bad Seeds vydává nové album Push The Sky Away. Nahrávala je se svým dlouholetým producentským spolupracovníkem Nickem Lunayem v La Fabrique studios, která se nacházejí v rezidenci z devatenáctého století na jihu Francie. „Vstoupil jsem do studia s plnou hrstí nedokončených myšlenek. Jsou to právě The Bad Seeds, kteří je vždy transformují v zázračné věci. Zeptejte se kohokoli, kdo je viděl při práci. Jsou jiní než ostatní muzikanti celého světa, pro jejich čistokrevnost a instinktivní tvorbu,“ říká pětapadesátiletý Cave.

Prvním singlem z alba byla skladba We No Who U R, jež byla ke slyšení již loni. Jde o patnácté album kapely.

Pure Love: Anthems

Nová alba

FOTO: Universal Music

Za novým jménem Pure Love jsou dvě výrazné osobnosti hardcore-punkové scény - britský zpěvák Frank Carter a americký kytarista Jim Carroll. Ten první odešel v roce 2011 ze své formace Gallows a spojil se s tím druhým, mužem, jenž svou hrou zdobil svižné písně kapel The Hope Conspiracy či Suicidal File.

Anthems je jejich první společné album a rozhodli se na něm vzdát hold lásce. Nejde o žádné bolestínské skladby či balady s jednoduchým kytarovým motivem, je to plnokrevné rockové dílko, na kterém hrají prim melodická linka a syrový kytarový přednes.

Pat Metheny: The Orchestrion Project

Nová alba

FOTO: Warner Music

Pat Metheny je nejenom legendární jazzový kytarista, ale také jeden z nejpracovitějších hudebníků současnosti. Zatímco loni vydal album s projektem Unity Band, se kterým se podíval i do Brna, letos nabízí na 2CD koncertní záznam projektu Orchestrion. Dvojalbum The Orchestrion Project bylo nahráno živě v Brooklynu v New Yorku na konci roku 2010 v závěru Methenyho světového turné s projektem Orchestrion. Album obsahuje skladby z tohoto alba a navíc dalších osm kompozic upravených v rámci turné k Orchestrion.

Totální nasazení: Oceloví ptáci

Nová alba

FOTO: Foto: archív kapely

Ve třiadvacátém roce existence a po dvou letech od svého posledního studiového počinu nahrála punkrocková kapela ze Slaného nové album s názvem Oceloví ptáci. Formace vznikla v roce 1990 z party spolužáků slánského gymnázia a po více než dvaceti letech, během nichž vydala patnáct oficiálních studiových, živých i výběrových alb a odehrála na 1300 koncertů v klubech, kulturních domech i na festivalech, patří stále mezi žádané soubory.

Coheed And Cambria: Descention

Nová alba

FOTO: Universal Music

Sedmé studiové album vynikající americké formace Coheed And Cambria, která se před třemi lety představila na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Kapela se pohybuje v oblasti progresivního rocku, její skladby jsou aranžérsky složité, jsou však nesmírně přitažlivé ve své atmosféře i muzikantskou zručností členů skupiny.

Emeli Sandé: Live At The Royal ALbert Hall

Nová alba

FOTO: Capitol

Živý záznam z vyprodané londýnské Royal Albert Hall se natáčel na podzimním turné roku 2012 a předvádí ohromující místo a elektrizující vystoupení Emeli Sandé včetně speciálních hostů.