Lucasfilm potvrdil, že epizody 2 a 3 jdou zatím k ledu. Režisér J. J. Abrams teď připravuje nový film, o kterém ještě nedávno tvrdil, že jej nezajímá. Ten by se měl dostat do kin v roce 2015, což znamená, že 3D verze musejí počkat minimálně také do roku 2015 nebo 2016. Epizoda 1 byla ve 3D verzi vydána minulý rok a vydělala za první víkend 22 miliónů dolarů.

Spekulace o tom, kdo bude nové Hvězdné války natáčet, bujely od chvíle, kdy společnost Disney koupila Lucasfilm za 40,5 miliardy dolarů. Uvažovalo se prý o Benu Affleckovi, Guillermovi del Toro, Stevenu Spielbergovi, Quentinu Tarantinovi a také o Abramsovi.

Abrams se prý považuje za velkého fanouška Star Wars. Nyní připravuje svůj druhý film ze série Star Trek, který půjde do kin v květnu. Současně se chystá na film o dopujícím cyklistovi Lanci Armstrongovi.

Ford by se možná vrátil 

Americký herec Harrison Ford loni prohlásil, že by si zopakoval roli Hana Sola v nových Hvězdných válkách. Touto rolí se Ford před desítkami let proslavil. Ačkoliv je Ford "této myšlence otevřen", neznamená to, že ve filmu skutečně bude hrát. Zatím nemá žádnou smlouvu a snímek se ještě nenatáčí.

Herec má také několik podmínek, chce se po přečtení scénáře sejít s režisérem a chtěl by pro svou postavu "dobrou scénu smrti". A samozřejmě by žádal také pořádně mastnou sumu.