Nový Total Recall se nedrží přesně scénáře originálu a mnohé si přimýšlí, což by bylo fajn, kdyby to příběh vylepšilo. Ale to se nestalo. V samém úvodu překvapí, že svět budoucnosti ovládá jakási „britská federace“. Očekával bych spíše rozdělení světa na západní euroamerický stát a východní čínské impérium, ale dobře.

Colin Farrell

Colin Farrell

FOTO: Falcon

Bláznivě vypadá i supervýtah, který převáží lidi tunelem skrz zeměkouli, a to přes zemské jádro! Už z těchto detailů si může člověk udělat obrázek, že autoři scénáře si s nějakou logikou hlavu nedělají. Možná jde i o součást obecnějšího trendu, že dnešní sci-fi už není moc „sci“, ale prostě jen „fi“.

Ze starého Total Recallu zůstává postava dělníka (Colin Farrell) s jeho proradnou  manželkou Lori (Kate Beckinsaleová), zásadní postava odbojářky Meliny (Jessica Bielová) a zloduch Cohaagen (Bryan Cranston). Na Mars se už nelétá a místo toho proběhne mezi Cohaagenem a podzemním hnutím boj o svobodu a rovnoprávnost na staré dobré matičce Zemi.

Skvělé počítačové triky

Wiseman rozpoutává smršť honiček, kung-fu, střílení a orgie megaexplozí, vše natočeno velice zručně. Má to spád a triky vypadají "krutopřísně", jak by asi řekli mladí příznivci subkultury. Zejména úprk ve vznášedle si divák určitě zapamatuje a hezkým designem byli opatřeni i vojáci „syntetici“, což jsou v podstatě terminátoři.

Zuřivá Lori chce vraždit...

Zuřivá Lori chce vraždit...

FOTO: Falcon

Vykrádaček je v Total Recallu požehnaně, celý film je vlastně takovou směskou ze starého Total Recallu, Blade Runnera a Terminátora. Atmosféru originálu ovšem zcela postrádá, navíc se scenáristé dost křečovitě snaží o smíchání temné sci-fi s humorem (hádky dvou ženských soupeřek týkajících se hlavního hrdiny zní trapně a hodily by se spíš do telenovely).

K tomu ještě připočtěme, že Beckinsaleová strašlivě přehrává. Její Lori je psychologicky nevěrohodná, neustále zuří, ale těžko se vysvětluje proč. Chce za každou cenu zabít hlavního hrdinu, i když na něj byla jen krátce nasazena jako agentka a jako člověk jí může být zcela lhostejný. Dokonce i Cohaagen naléhá, aby ho nezastřelila nebo aby ho nepronásledovala, když už je to příliš nebezpečné, ale extrémní hysterka Lori chce vidět krev.

Přestože Farrell se docela snaží a obecně ho lze považovat za lepšího herce než Beckinsaleovou, kupodivu to nestačí. Dvojice Schwarzenegger - Stoneová ve starém filmu vyzařovala jakousi chemii, zatímco remake je jen bezduchou přehlídkou high-tech triků.

Celkové hodnocení: 55 %