Gianrico Carofiglio:

Nevědomý svědek

Nové knihy

Autor, který se angažoval v procesech s mafií, napsal právnický thriller. Na dně studny je nalezeno tělo devítiletého chlapce. Z krutého a nevysvětlitelného zločinu je po krátkém vyšetřování obviněn senegalský plážový prodejce Abdu Thiam, u něhož se najde chlapcova fotografie. Vše vypadá jednoznačně. Díky obhajobě mladíka, které se ujme ztroskotaný advokát Guido Guerrieri, nachází i on novou chuť do života. Nevědomý svědek je obžalobou rasismu, demaskováním italského soudnictví i portrétem hluboce lidského hrdiny.

Host, přeložila Zuzana Jurková, 256 stran, 289 Kč

Joe Simpson:

Zvuk zemské tíže

Nové knihy

Hlavní hrdina tráví během horského výstupu se ženou noc na skalní římse. Vyrušen pohybem zachytává v posledním okamžiku padající manželku, která ve spánku vyklouzla ze spacího pytle a teď v jeho křečovitém sevření visí nad propastí. Odpovědí na tíživé otázky bytí a nebytí je jeho další život a práce dobrovolného záchranáře, při níž se s ním čtenář setkává po pětadvaceti letech plných trýznivých výčitek. Přichází ale nová výzva, další bouře a setkání s dívkou, jež se může stát vykoupením, majákem na cestě vpřed a snad i něčím víc.

Jota, přeložil Jan Sládek, 344 stran, 348 Kč

Jenny Downhamová:

Ty proti mně

Nové knihy

Milostný příběh Mikeyho a Ellie, odehrávající se na anglickém maloměstě, připomíná protivenství Romea a Julie. Jejich rodiny se nalézají na protikladných pólech sociálního žebříčku. Zatímco osmnáctiletý Mikey se musí starat o dvě mladší sestry i osamělou matku, sedmnáctiletá Ellie takové starosti nezná, je dívkou z dobře situované rodiny. Když se její bratr dopustí na Mikeyho sestře násilného trestného činu, vydá se Mikey potupenou sestru pomstít – a nečekaně potká právě Ellie.

Eroica, přeložila Petra Klůfová, 252 stran, 280 Kč

Robert Low:

Bílý havran

Nové knihy

Orm a muži z jeho přísežného bratrstva ve třetím díle vikinské ságy bojují ve službách jarla Branda a pokoušejí se zapomenout na Attilův poklad. Ale pomstychtivý duch nebohé Hild jim chystá jiný osud. O Attilově hoře stříbra se doslechnou dva nebezpeční muži, Brondolf Lambisson, který má z Ormem nevyřízené účty, a jistý Klerkon. Tito dva se spřáhnou a unesou dva členy přísežného bratrstva, kteří je mají dovést k místu, kde poklad leží. Orm vyplouvá znovu na moře, aby své druhy zachránil.

BB art, přeložil Václav Viták, 328 stran, 249 Kč

Rod Rees:

PoloSvět: Jaro

Nové knihy

Druhý díl úspěšné fantasy tetralogie. Mraky nad PoloSvětem se začínají stahovat. Heydrichova vojska obsazují Paříž a dávno zapomenuté zlo Lilith se znovu probouzí. Norma nemá na vybranou, musí se postavit do čela hnutí odporu. Děj se nyní odehrává v hédonistickém středomořském sektoru Medi. Autor vtahuje do děje řadu nových postav, z nichž nejdůležitější je slečna Odetta Arocová – rozložitá a velmi svérázná dívka z pařížského tržiště. Objevuje se i markýz de Sade a Nikolaj Kondratěv, ruský ekonom a autorův oblíbenec

Jota, přeložila Věra Procházková, 568 stran, 398 stran

Robert B. Parker:

Neviditelné stopy

Nové knihy

Příběh soukromého detektiva Spensera patří k nejlepším z početné řady. Připlete se k případu Jumba Nelsona, obézního ožraly, ale jinak slavného hollywoodského herce. Na Jumba padne obvinění, že znásilnil a zavraždil mladou ženu, ale i když Spenserovi se ten nechutný a arogantní tupec hnusí, má o jeho vině pochyby. Rozhodne se pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Jumbovi se však Spenserovy otázky nezamlouvají, a tak na něho poštve svého mladičkého bodyguarda, což je indián Zebulon Sixkill.

BB art, přeložila Petra Klůfová, 256 stran, 249 Kč

Dan Simmons:

Krutá hra, Kruté mrazy, Krutý osud

Nové knihy

Joe Kurtz býval soukromý detektiv – než se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a pomstít vraždu své partnerky. Když se po jedenácti letech vězení vrací do Buffala, nemůže být o obnovení licence ani řeči, přesto se najdou lidé, kteří jsou ochotní ho najmout a využívat jeho služeb načerno. Práce pro mafiánského bosse Farina však znamená, že se brzy najdou i další lidé, kteří si budou přát vidět Kurtze co nejdříve pod drnem. A pokud si Kurtz myslel, že jeho pouta s mafiánskou rodinou jsou po smrti dona Farina zpřetrhána, krutě se mýlil.

BB art, přeložil David Petrů, 568 stran, 349 Kč

George Beahm:

Třeskutá kniha - Teorie velkého třesku

Nové knihy

Nestydatě neautorizovaný průvodce televizním seriálem. Americký sitcom Teorie velkého třesku se i u nás stal kultem - a je tedy načase, aby se čtveřice „nerdů“ v čele s geniálním sociopatem Sheldonem a jejich jednodušší, leč krásnou kamarádkou Penny představila v knižní podobě. George Beahm zodpovídá příznivcům seriálu všechno, co kdy o Teorii velkého třesku chtěli vědět, a nádavkem i pár věcí, na které by se je ani nenapadlo zeptat.

Argo, přeložil Lukáš Bednář, 318 stran, 298 Kč

Brian Azzarello, Eduardo Risso:

100 nábojů - Šest na odstřel

Nové knihy

Šest komiksových příběhů. Pro některé hrdiny začátek, pro jiné konečná. Agent Graves postupně rozmístil své kameny po hrací ploše a chystá se na závěrečný souboj s Trustem. Podobně postupují i jeho protivníci, kteří budou muset bojovat nejen s Gravesem, ale i mezi sebou navzájem. Hra se čím dál tím víc komplikuje, a pokud hráči budou chtít přežít, musí si uvědomit, kam vlastně patří a kam se chtějí dostat. Jedno je jisté – všichni se do dalšího kola nedostanou.

BB art, přeložil Petr Zenkl, 144 stran, 399 Kč

Brian Azzarello, Marcello Fruisin:

Hellblazer: Dobré úmysly

Nové knihy

Hellblazer jsou zase výborně napsané hororové příběhy zasazené do současného světa, zážitky plné temnoty, lidského i nelidského zla s cynickým hrdinou Johnem Constantinem, jehož největším nepřítelem je on sám. Není to jen komiks o hrůzách v temnotách. Často se v něm odráží i společenské události a politická situace. Nyní se Constantin rozhodl vyrovnat s rodinou člověka, za jehož vraždu se dostal do vězení. Jenže ona rodina má temná tajemství.

Crew, přeložil Štěpán Kopřiva, 144 stran, 349 Kč

Jeff Smith:

Kůstek 3, Čas zabíjet draky

Nové knihy

Autor si troufl rozjet epický fantasy příběh, který začíná jako lehká dobrodružka, ale postupně se rozrůstá a prohlubuje. A navíc spojuje dva světy. Jeden typický fantasy, s lidskými hrdiny, draky, příšerami a tajemnými válečníky a druhý moderně „disneyovský“, který zastupují tři hlavní hrdinové, Kůstkové. Vzniklo dílo, které kritici označují za „mnohem legračnějšího Pána prstenů“. Mix žánrů je vidět i na černobílé kresbě, ve které se mísí vliv Mickey Mouse s Moebiem.

Crew, přeložil Michael Bronec, 180 stran, 269 Kč