"Jedna ze zásadních věcí k tomu, aby člověk odsunul ty temný odstíny hodně hluboko, byla smrt Václava Havla, když jsme se setkali na pohřbu a podali jsme si ruku. Najednou se něco zlomilo, začal takový pocit uvolnění, odpuštění a porozumění. Je to zázrak, protože ty vztahy byly extrémně vyhrocený,“ řekl Michal Pavlíček.
  
„Není to tak, že bychom si ze dne na den plácali po ramenou, chce to čas, ale myslím, že jsme vyšlápli správným směrem,“ dodal.

„Z mýho hlediska to byla malichernost, kterou nafoukla média. Nebyly jsme schopní se dohodnout, jak často budeme hrát a nedohodli jsme se. Já jsem se naštval a trhnul jsem se. Byla to chyba,“ míní Michael Kocáb, který má v šuplíku materiál na novou desku, ale jedná se o sólový projekt. O případné desce Pražského výběru zatím moc nechce mluvit.

V listopadu každopádně začne turné, které se zastaví na stadiónech v Praze (9.11.), Ostravě (13.11.), Bratislavě (15.11.),  Brně (21.11.) a Pardubicích (24.11.).

Soukup jako nejpodlejší bídák

Bývalí i současní členové skupiny také pokřtili reedici nejslavnější desky Straka v hrsti.

„Já jsem skupinu opustil a tak jsem se stal jedním z nejpodlejších bídáků,“ připomněl s úsměvem Ondřej Soukup. Na desce vlastně vůbec nehrál. "Řekl jsem tam jen tři slova: Halo, tady Soukup. Tak jsem dal vzniknout nadčasové písni.“

Kmotr desky Jiří Suchý připomněl, jak ho v osmdesátých letech oslovil Michael Kocáb, jestli by pro Pražský výběr napsal pár textů. "Tak jsem se do toho pustil. Ono si to žádalo jinou poetiku, byl to můj první krok k tomuto žánru, který jsem asi nepochopil na 100 procent,“ zavzpomínal.

Michal Pavlíček přiznal, že původně nechtěl, aby texty psal Jiří Suchý. „Ale teď se kaju,“ dodal.