Život současného kytaristy skupiny Rolling Stones Rona Wooda mohl dnes vypadat úplně jinak, než jaký ve skutečnosti je. Ukázalo se to během jeho rozhovoru pro rozhlasovou stanici Absolute Radio. Muž, jenž je kytaristou legendárních britských Rolling Stones od roku 1975, v něm zavzpomínal na událost, která se stala ve druhé polovině šedesátých let minulého století, tedy v oné době rock’n’rollového kvasu.

Tehdy byl uznávaným a nesmírně pilným manažerem na britské hudební scéně jakýsi Peter Grant. „Sháněl tenkrát lidi do kapely, která se měla jmenovat The New Yardbirds. Přemýšlel jsem o tom, jestli se nepřidám,“ sdělil v rozhovoru Wood.

Nechtěl hrát s bandou vesničanů

The New Yardbirds byla kapela, jež vznikla na troskách skupiny The Yardbirds. Pod novým názvem a s novými lidmi v sestavě kolem kytaristy Jimmyho Page absolvovala severoevropské turné. Po návratu si v roce 1968 zvolila název Led Zeppelin.

„Pamatuju si, že jsem Peterovi řekl, že nechci hrát s bandou vesničanů,“ prozradil Wood. „No vidíte, stali se z nich Led Zeppelin a Grant jejich úspěšným manažerem.“ Led Zeppelin pak přinesli na hudební scénu zásadní hudební postoj a na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se těšili světové popularitě.

Rolling Stones si totéž užívali v šedesátých letech, to ještě bez Wooda. Ten si užil slávy zejména v osmdesátých letech, když se jeho domovská kapela vyhrabala z drogových problémů a vrátila se na hudební scénu.