Snímek Hurt Locker (Smrt čeká všude) vypadal původně jako popelka, o kterou více než rok nikdo nestál. Kvůli svému relativně nekomerčnímu charakteru se v ČR nedostal do kin a šel bez většího ohlasu rovnou na DVD. Film o skupině amerických vojáků v Iráku ale zaujal oscarovou akademii a ta mu udělila devět nominací. Z nezajímavé popelky se tak rázem stal možným filmem roku a nakonec se rozhoupal i český distributor.

Z Oscarů si odnesl mimo jiné ocenění za nejlepší film roku, celkem získal šest sošek. Seržant Sarver se zřejmě domníval, že zbohatne na soudu s Bigelowovou a scenáristou Markem Boalem, ale dopadlo to opačně.

Boal se sice s vojákem skutečně setkal jako novinář ve válečné zóně a poznal jeho práci, ale odmítl, že by film byl jeho životním příběhem. Soud to uznal a podle serveru The Hollywood Reporter tak vznikl dluh na poplatcích ve výši 180 000 dolarů.

Sarverův advokát Todd Weglarz se dosud k dalšímu postupu nevyjádřil. Advokáti druhé strany mu prý dříve nabízeli, aby spor ukončil a neplatil nic, ale seržant se rozhodl bojovat dál.