Barbar Conan 3D

Legendární Barbar Conan se vrací v nové úpravě, ve 3D a s novým příběhem. Titulní hrdina se v něm v touze po pomstě za smrt rodičů pouští do boje za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha.

Postava barbara Conana se poprvé objevila v povídkách Roberta E. Howarda v roce 1932. Slávu si však vydobyl především jako hrdina komixů Franka Frazetty a v původní filmové podobě s Arnoldem Schwarzeneggerem v titulní roli. Tvůrci nynějšího filmu se pustili do kompletního přepracování příběhu podle původních Howardových povídek a vizuálně se snažili přizpůsobit Frazettovu stylu.

Barbar Conan 3D, USA 2011, akční fantasy, 110 min., režie: Marcus Nispel, hrají: Jason Momoa, Ron Perlman, Rachel Nicholsová a další.

Foto: CHCE

Viditelný svět

Temný psychologický thriller s Ivanem Trojanem v hlavní roli se zabývá sledováním a voyeurstvím coby fenomény současného světa, v němž jsou lidé natolik izolovaní, že se snaží seznamovat s jinými lidmi, byť by ta seznámení byla virtuální. Hlavní postava, Oliver, je velmi uzavřený a nekomunikativní muž, který pracuje jako letový dispečer.

Video

Upoutávka na film Viditelný svět (v kinech od 11.8.2011)

Jediný „živý“ kontakt má se svou matkou, od kolegů si udržuje důkladný odstup. Doma mu dělají společníka televize a dalekohled, kterým šmíruje rodinu z domu naproti, v které vidí ideál štěstí. Nejprve se jen dívá, ale postupně se chce dozvědět více. Zjišťuje, že věci často nejsou takové, jakými se zdají být z dálky. A hranice soukromí jsou křehčí, než se zdá. Oliver se rozhodne k sousedům proniknout co nejblíž…

SR/ČR 2011, thriller, 104 min., režie: Peter Krištúfek, hrají: Ivan Trojan, Jana Hlaváčová, Kristína Turjanová, Dagmar Bruckmeyerová a další.

Foto: Bontonfilm

Win Win

Hlavním hrdinou tohoto filmu je pesimistický advokát Mike, kterého hraje vynikající Paul Giamatti. Mike dělá kromě své práce dělá dobrovolného trenéra wrestlingu a jednou narazí náhodou na talentovaného mladého sportovce.

Když už to vypadá, že se na něj štěstí usmálo rovnou dvakrát, vloží se do hry chlapcova matka, kterou právě propustili z odvykací léčebny, je úplně švorc a hrozí, že všechno zhatí. Režisér McCarthy se ve svém filmu zabývá tématy jako zlomená srdce a lidskost v tom nejryzejším slova smyslu a balancuje přitom na hranici dramatu a komedie.

Video

Upoutávka na film Win Win (v kinech od 18.8.2011)
Zdroj: AeroFilms

Win Win, USA 2011, 106 min., režie: Thomas McCarthy, hrají: Paul Giamatti, Amy Ryanová, Bobby, Cannavale, Burt Young, Jeffery Tambor a další...

Foto: Aerofilms

Green Lantern 

Vesmír jako takový je obrovskou záhadou, avšak po staletí tu existuje malá, ale velmi mocná síla. Říkají si sbor Green Lantern a jsou to ochránci míru a spravedlnosti. Všichni válečníci jsou vázáni bratrskou přísahou kvůli udržení pořádku mezi galaxiemi, každý z nich nosí prsten, ze kterého čerpá svou super sílu. Když se však objeví nepřítel jménem Parallax s hrozbou, že zničí všechnu rovnováhu Vesmíru, leží osud a zkáza Země v rukou úplně nového člena, prvního lidského člena, který kdy byl mezi členy Green Lantern : Hala Jordana.

Hal je talentovaný ale nafoukaný zkušební pilot ale má v sobě něco, co sbor očividně po celou dobu potřeboval : lidskost. To přinutí Green Lantern mít úctu k síle, která poprvé není spojena s prstenem, který dává super sílu…

Green Lantern, USA 2011, 105 min., režie: Martin Campbell, hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Skarsgaard a další

Foto: Warnerbros

 

Lůno

Milostné drama, natočené v mezinárodní koprodukci, je příběhem osudové a zakázané lásky. Renomovaný maďarský režisér Benedek Fliegauf ho zasadil do velmi blízké budoucnosti, což mu umožnilo využít prvky science fiction. V hlavní roli mladé ženy Rebeccy uvidíme Evu Greenovou.

Rebecca se vrací do dědečkova domu na chladném anglickém pobřeží, kde před mnoha lety prožila svou první, ještě dětskou lásku. Nyní s Tommym naváží přesně tam, kde se v dětství jejich cesty rozešly…Když  pak Tommy zemře při autonehodě, rozhodne se Rebecca k umělému oplodnění za pomoci klonování lidské DNA a celý svůj život pak čelí důsledkům svého kontroverzního rozhodnutí.

Lůno, Německo, Maďarsko, Francie 2010, 111 min., režie: Benedek Fliegauf, hrají: Eva Greenová, Matt Smith, lesley manville a další.

Foto: Artcam