Starosta Jáchym, který s nemocnou páteří také čeká na operaci, s Blažejem probere situaci: vytýká mu, že mu podivným způsobem vstoupil do života, když ho kdysi připravil o Inu, a nyní může město připravit o nemocnici, jestliže ředitelský post nepřijme. Blažej to ví sám. A také ví, že nemůže být ředitelem a operatérem současně.

Hledání primáře

Jáchyma už bude operovat na Blažejovu žádost Machovec.  S primariátem myslel Blažej na Machovce, jenže ten čeká s manželkou dítě a nabídku odmítne. Blažej se vypraví za Novosadem. Ukáže se, že jeho přítel ho definitivně opustil, a tak Novosad post přijme. Blažejovo jednání schválí i starý pan primář Sova.

RECENZE
Po odvysílání si přečtěte glosu k 13. dílu

Svou osamělou cestou také musí jít doktorka Naďa Šulcová. Vztahu s Blažejem ale nelituje.

Synové jsou svou cestou

Blažejův syn Jan ví, jak by si Ina přála, aby dokončil medicínu. Jenže chce jít svou cestou. Starší Arnošt se od Blažejů odstěhuje k Monice a rozhodne se představit ji doma.  Blažejova první žena chápe jako paradox, že si její syn pravděpodobně vybral ke společnému životu také nemocniční sestru jako kdysi jeho otec.

Eliška chce s Hynkem od maminky odejít a začít konečně samostatný život. Hynek souhlasí. Svou první operaci nezvládl a rozhodne se pracovat na ambulanci.

Pěnkavová a  její syn najdou Václava Pěnkavu v nemocnici v Karlových Varech, kde leží po potyčce v kasinu.

 Nemocnice na Novinkách
1. díl - Tajemství
obsah a glosa
2. díl - Pomluva
obsah glosa
3. díl - Balvan
obsah glosa
4. díl - Druhá rodina
obsah glosa
5. díl - Zpověď
obsah glosa
6. díl - Čistka
obsah glosa
7. díl - Past
obsah glosa
8. díl - Úlety
obsah glosa
9. díl - Start
obsah glosa
10. díl - Synové
obsah glosa
11. díl - Zatnuté zuby
obsah glosa
12. díl - Diagnóza
obsah glosa
13. díl - Slib
obsah glosa