"Jsme šťastni, že přijal pozvání k účasti na slavnostním večeru pořádaném k oslavě jeho talentu a jeho herecké dráhy," uvedli v komuniké prezident a ředitel festivalu Gilles Jacob a Thierry Frémaux.

"Rozsah jeho rejstříku, charisma jeho osobnosti, přesnost jeho hraní, tón jeho replik a nenucenost jeho vystupování z něho udělaly vedle Jeana Gabina a Michela Simona jednoho z největších francouzských herců všech dob," prohlásili dále.

Podle nich není pochyb, že v čele těch, kdo přijedou do Cannes "Bébela" oslavit, budou jeho přátelé z konzervatoře, rovněž známí herci Jean Rochefort, Claude Rich, Pierre Vernier a Jean-Pierre Marielle, a že Belmondo se dočká ovací publika.

Belmonda, kterému bude příští týden 78 let, proslavily filmy jako Bláznivý Petříček, U konce s dechem, Muž z Ria, Borsalino a mnohé další. V posledních několika letech má vážné zdravotní problémy - po mozkové příhodě částečně ochrnul. Přesto se ještě před třemi lety znovu objevil před kamerou ve filmu Muž a jeho pes, kde měl roli "šitou na tělo".