Měli jste zájem vydat druhou desku u velké firmy?

My máme distribuci Sony, měli jsme tam i první album. Ale vydáváme na Subpub records. To je malý label, což je dobré, protože jsou flexibilní. Jednali jsme s velkými firmami už před prvním albem, ale nebyli jsme dost známí a ta smlouva pro nás nebyla zajímavá. I když to byly dobré labely.

Můžete z desky zaplatit náklady na nahrávání? 

To neplatí všechno label, neznám přesně ekonomické detaily, ale vím, že jsme dostali peníze od sponzorů a taky něco platíme i my jako umělci. Nevím kolik přesně procent.

Jak dlouho jste připravovali desku?

Některé písničky už jsme hráli na koncertech. Minulý rok jsme dost pracovali s Djeiem, známe se už dlouho a cítím se s ním dobře. Když se cítíš dobře, inspirace přijde lehce. Trvalo to dlouho, proto jsme minulý rok tolik nehráli. Měli jsme třeba dávno domluvené sponzory a kvůli krizi pak někteří řekli, sorry, už nemáme peníze. Ani jsme nevěděli, jestli to nakonec „dáme“. Díkybohu jsme peníze nakonec sehnali.

Bude se prodávat v zahraničí?

Kromě Slovenska ne, ale uděláme to přes internet, máme iTunes, Napster a atd.

Ale hrajete v zahraničí?

Jasně, ve střední Evropě - Rakousko, Německo, Maďarsko a Polsko, tam milují reggae. Taky Švýcarsko a poprvé jsme loni byli ve Španělsku.

Minulá deska byla hodně reggae. Bude i ta nová?

Byla hodně, ale taky to byl mix - latino, r & b, prostě černá hudba. Řekla bych, že nová je víc experimentální, jsou tam tři písničky, které jsou úplně jiné. Máme tam hodně hostů – někteří jsou stejní jako na albu Unity -  Baron Black a King Kalabash, ale potom máme i českou raperku Lara303 z Brna. Rapuje česky, což je dobré, my jsme chtěli také české písničky a já neumím česky tak dobře.

Potom máme velká jména z Jamajky, Ward21, Konshens a ze Španělska Caňaman, potom Ras Kuko, Bratt, Cheeba z Polska, Kaolack ze Senegalu, Ernesto Chuecos z Venezuely, Adena Myrie z Jamajky, úžasná zpěvačka. Dělá backing vokály.

Mixoval to Derek Fevrier, který pracoval s Dennisem Brownem. Udělal taky deset dub verzí písniček. To vydáme někdy jako něco extra pro fanoušky. Mixoval to v Senegalu, takže máme ještě víc afrických vibrací.

Celkem na tom dělalo včetně hostů a inženýrů čtrnáct národností. To je United Flavour! Strašně rádi pracujeme s hosty.