Žalobce tvrdí, že Murray podal Jacksonovi smrtící dávku propofolu smíchaného s jinými sedativy a neposkytl mu správnou péči. Murray to už několikrát odmítl.

Bez ohledu na to, jak dopadne hlavní líčení, kariéra doktora Murraye je v troskách. Soudce už schválil požadavek kalifornské lékařské komory, aby mu byla odebrána licence k výkonu povolání v tomto státě.

Detektiv Martinez, který vyslýchal Murraye, uvedl u soudu, že Jackson na doktora naléhal, aby mu dal propofol, protože bez léků by musel odvolat sérii koncertů v Londýně. Murray mu prý dal menší množství léků, pak odešel do koupelny asi na dvě minuty, a když se vrátil, Jackson měl být mrtvý. Pak se jej pokoušel sám resuscitovat, ale záchranku velmi dlouho nevolal.

Žalobci upozornili na podezřelý fakt, který vyplývá ze záznamů telefonických hovorů. Doktor prý volal na různá jiná čísla a až za hodinu byla zavolána ambulance.

Propofol prý zpěvákovi podával šestkrát týdně po dva měsíce a snažil se ho od něj odradit, protože měl obavy, že bude závislý.