V sobotu jste získal na Andělech prvenství v kategorii Zpěvák roku. Před ceremoniálem jste říkal, že se cítíte mezi dalšími nominovanými Petrem Kolářem a Jarkem Nohavicou jako outsider. To vás muselo prvenství dost překvapit.

Vzhledem ke jménům dalších dvou nominovaných jsem si netroufl ani doufat. Proto nejde popsat pocit, když jsem při vyhlášení slyšel své jméno. Na to zatím nebylo vynalezeno slovo, a to mě mrzí. Budu po něm pátrat v knihách.

Jaký máte názor na průběh letošních cen?

Mám ze sobotního večera nesmírnou radost. Lidé, kteří se dívali na přenos v televizi, mi potvrdili, že se atmosféra z Incheba Areny přenesla i k nim. Podle mě se večer podařil. Velmi mile mě překvapila moderátorka, potěšilo mě vystoupení kapel a nejvíc, a to nemyslím vůbec sebestředně, jména vítězů. Došlo k jakési cenové renesanci, protože vyhrávali mladí lidé i nová jména.

Vyzval jste diváky, aby vyměnili politickou reprezentaci. Co vás k tomu vedlo?

Udělal jsem to já a udělala to i Aneta Langerová. Myslím si, že to byla jedinečná příležitost, jak dát najevo, že jsou zde mladí a neklidní. My dva jsme dostali možnost přednést náš názor před mnoha lidmi. Byla to jedinečná příležitost předat naši myšlenku lidem, aby ji oni případně proměnili v čin.