Prezentujete akustickou hudbu s rockovou energií. Bylo to tak vždycky?

Tom: Akustický zvuk byl pro nás od první chvíle přirozený. Když jsme si před třemi lety poprvé sedli s tím, že si něco zabrnkáme, vzali jsme do rukou akustické kytary. Postupně se to samozřejmě vyvíjelo, ale nikdy nás nenapadlo od akustického hraní ustoupit.

V čem tkví kouzlo akustického hraní?

Tom: Z akustických nástrojů se dá dostat strašně moc energie. Jen hmatník kytary skýtá spoustu míst, na nichž se dá vytvořit tón jinak než o pár milimetrů vedle. Pro mě je objem dřevního kytarového zvuku velmi silný.

Gonzales: Při koncertech nepoužíváme zvukové efekty. Nějakou dobu už ale cítíme, že mámeli koncertně obsáhnout i větší sály a dosáhnout v nich vyšší zvukové barevnosti a objemu, měli bychom nějaké efekty použít.

Mám pocit, že se záměrně snažíte držet distanc od folku tak, jak se hraje v Čechách. Mýlím se?

Jamie: Záměrného v naší muzice mnoho není. Nikdo z nás není profesionální hudebník, takže většina věcí je intuitivní. Je ale pravda, že bychom se k českému folku blížit nechtěli, a jsme rádi, že se nám to daří. Rozhodně to však není vyhraněná poloha.

Gonzales: Sociální sítě na internetu nás vždycky nutí, abychom nějak popsali svůj styl. Psávali jsme power folk, ale v poslední době jsme to změnili na acoustic rock. Myslím, že na akustické nástroje hrajeme rockové groovy, hip hop, ale určitě ne folk.

Jak důležité jsou pro vaše písničky anglické texty?

Gonzales: V jednom rozhovoru jsem řekl, že zpíváme o ženách. Pak jsem najel na Google a na čtyřech portálech jsem našel článek s titulkem Goodfellas: Zpíváme jen o ženách. Podle mě je ale nejčastějším pojítkem našich textů voda, na spoustě míst se k ní vracíme. Bude to asi tím, že jsme inspirováni tzv. surfovými písničkáři.

Když píšu text, nebývám zpravidla úplně v pořádku. Vždycky mám nějaký problém. Když je to naopak, tak ho nenapíšu. Důvodem problémů u chlapa bývá často žena nebo nějaká citová záležitost. Proto lze v našich textech najít i tato témata. Sdělení je ale nekonkrétní. Jde spíš o změť pocitů. Jamie: Obecně ovšem nad vyzněním textů stojí rytmus. Obsah je až ve druhém plánu. Nepamatuju si, že by v kapele prošel text, který je obsahově skvělý, ale rytmicky krkolomný.

Co bude s Goodfellas dál?

Jamie: Přes léto budeme hrát asi na čtyřiceti festivalech. Připravujeme současně nové písničky, které bychom chtěli vydat začátkem příštího roku. Řešíme i nějaké koncerty v zahraničí. Specializujeme se na výměnné akce se zajímavými kapelami odjinud. Postupem času bychom si takto chtěli v blízkém zahraničí nacházet publikum.