Michal Viewegh uvedl, že Román pro muže nepatří právě k humoristickým knížkám. Spisovatel podle něj „není povinen bavit, ale nesmí nudit“.

„Je to knížka o tom, co je mužská čest, slušnost atd. Malinko jsme ji aktualizovali, např. o kauzu justičních mafií,“ popsal Viewegh. Dodal, že scénář napsal, i když netvrdí, že je scenáristou, a učí se to za pochodu. Byl by prý rád, kdyby mu někdo předložil dokonalý scénář, ale zatím se tak nestalo.

Má prý zásadu, že když se režisérovi líbí 80 procent scénáře, tak s ním spolupracuje a těch 20 procent je ochoten upravit.

Román pro muže se bude natáčet na Slovensku v Tatrách. „Ústředním motivem je hotel Kempinski, je to takový obraz luxusu,“ uvedl režisér Bařina.

Také hudba bude pravděpodobně pocházet ze Slovenska. Měl by jí dodat Richard Müller, ale zatím je vše v jednání. Müller chce nejdříve vidět natočený materiál. Ve filmu určitě zazní i hit Štestí je krásná věc.

V hlavních rolích uvidíme Miroslava Donutila, Miroslava Vladyku či Vandu Hybnerovou.

Adaptace Vieweghových knížek patři s výjimkou Případu nevěrné Kláry, která propadla, k velmi oblíbeným filmům. První z nich, Báječná léta pod psa, natočil Petr Nikolaev. Následovala Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Nestyda a Účastníci zájezdu.