V klubu se kvůli přenášení hluku do ostatních částí domu nesmí od loňského jara pořádat koncerty. Rekonstrukce se prodlužuje, zatím není jasné, kdy bude hotova.

"Firma Arwen vyhrála s nejnižší cenou regulérní výběrové řízení," uvedl Koráb. Podle něj se tendru účastnily asi čtyři firmy, Arwen ale dala nejlepší nabídku.

Nové odhlučnění bude provedeno metodou nazývanou box in box. V sálu bude vybudována nová vnitřní místnost, která bude od podlahy sálu oddělena speciálními pružinami. To by mělo zabránit přenosu vibrací do železobetonové konstrukce domu.

Radnice Prahy 1 nechala klub odhlučnit už v roce 2006, oprava ale prostoru nepomohla. Podle provozovatelů Rock Café byla rekonstrukce nekvalitní, i někteří nájemníci tvrdili, že po zásahu se zvýšily rezonance, které se nesly domem. Radnice práce u firmy Arwen neúspěšně reklamovala. Koráb řekl, že důvodem zhoršení situace zřejmě nebyla špatná práce firmy, ale chyba ve stavební dokumentaci, podle které se opravovalo. "Zadání bylo nepřesné," poznamenal mluvčí.

VV kritizují také to, že cena za současnou rekonstrukci se oproti původním plánům navýšila. Původně se uvažovalo o 15 miliónech korun, kvůli náročné technologii se cena nyní odhaduje na 18,5 miliónu korun. Polovinou má přispět hlavní město.