Kytarista Joe Perry na podzim 2009 uvedl, že možná budou pokračovat s novým zpěvákem, pokud s nimi Steven Tyler nezačne komunikovat. V prosinci 2009 Tyler řekl tisku, že skupina se nerozpadá a jde jen o to, že se musí vyléčit ze závislosti na utišujících prostředcích.

“S pomocí mé rodiny a týmu zdravotníků přebírám odpovědnost za zvládnutí mé bolesti. Moc se těším, že se vrátím na pódium a do studia s mými kolegy Joem Perrym, Joeym Kramerem, Tomem Hamiltonem a Bradem Whitfordem,” uvedl zpěvák v prohlášení pro magazín RollingStone.

"S nadšením budu dál psát, nahrávat a vystupovat s Aerosmith hned, jak to zvládnu," dodal.

Nedůvěra se táhne už měsíce

Evidentně ale ve skupině nepanuje tvůrčí nálada. V úterý magazín Billboard a server RollingStone uvedly, že Tyler hrozí ostatním žalobami, jestli budou hrát pod názvem Aerosmith s jiným zpěvákem.

"Dovedete si představit, že by manažer Rolling Stones žádal výměnu Micka Jaggera? Steven je Aerosmith, společně s ostatními. On je ten, kterého lidi znají," uvedl manažer Skip Miller a upřesnil, že si nepřeje, aby na soudy došlo.

Steven Tyler je z minulosti znám jako narkoman. Jeho kolega Brad Whitford v listopadu řekl médiím, že Tyler se nechová jako střízlivý člověk a že “jeho drogová minulost je dobře známá."

Nechutné spory připomínají Black Sabbath

Podobné spory řeší už několik let Ozzy Osbourne a kytarista Tony Iommi, který si zaregistroval název Black Sabbath v USA jen na své jméno, nadále vystupuje a prodává reklamní předměty. Odříznul tak zbytek skupiny od miliónových zisků.