Richard Yates: Velikonoční průvod    Americký spisovatel Richard Yates, který psal i projevy pro prezidenta Robera Kennedyho, je mimo jiné autorem úspěšně zfilmovaného Nouzového východu. 

Velikonoční průvod přináší příběh dvou sester. Už jako malá děvčátka se od sebe Sarah a Emily hodně lišily. Emily vzhlížela k uvážlivé starší sestře a žárlila na její blízký vztah k nepřítomnému otci a později na její zdánlivě perfektní manželství. Cesta, kterou zvolí pro sebe, je méně konvenční a nekonečné milostné pletky ji nikdy plně neuspokojí. Pouto mezi oběma sestrami přesto přetrvává...

Mladá fronta, překlad Mirka Kopicová, 299 str., váz., 249 Kč

 

 

Patricia Cornwellová: Bez rizika    Patricia Cornwellová patří mezi nejoblíbenější autorky thrillerů současnosti. Bez rizika je její druhý román s Winem Garanem jako hrdinou.

Win Garano má další případ. Jeho nadřízená Monique Lamontová si ho opět vyžádala, aby za pomoci moderních forenzních vyšetřovacích metod vyřešil vraždu starou více než čtyřicet let. Ale stala se slepá Janie Brolinová opravdu obětí tajemného bostonského škrtiče? A proč se místní vyšetřovatelka Stump vzpírá mu pomáhat?

Knižní klub, překlad Lenka Uhlířová, 160 str., váz., 199 Kč

 

 

P. C. Cast, Kristin Cast: Označená    Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí.

Šestnáctiletá Zoey se začíná měnit v upíra, proto musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Ve škole přijmou novou spolužačku mezi sebe, jen s členkami elitní školní organizace Dcery temnoty si nepadne o oka. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého a je na Zoey, aby to zarazila.

Knižní klub, překlad Jana Kunová, 304 str., váz., 299 Kč

 

 

P. G. Wodehouse: Strýc Dynamit    Další zábavný příběh z pera anglického humoristy P. G. Wodehouse jen potvrzuje, že jeho laskavý humor si právem získává nové čtenáře, kteří se těší, jak znovu vstoupí do světa, který vytvořil.

Když se lord Ickenham seznámí ve vlaku s Billem Oakshottem, který se právě vrátil z Brazílie, naskytne se mu příležitost, na niž čekal. Přáním lorda Ickenhama je tahat za nitky osudů svých bližních tak, aby se v jejich životech rozlilo štěstí, a tak přichází do Oakshottova domu pod cizím jménem, aby zde pomohl Billu Oakshottovi získat dívku jeho srdce.

Vyšehrad, překlad Ivan Vávra, 232 str., váz., 228 Kč

 

 

Raymond Queneau: Oblý a Pelech    Raymond Queneau byl francouzský básník, prozaik, esejista a matematik, člen Kolegia patafyziky. Po Svízeli, Dětech bahna, Zazi v metru, Modrých květech a řadě dalších Queneauových suverénních románových vyprávění se českému čtenáři dostává do ruky ve Francii teprve nedávno vydaná raná hříčka Oblý a Pelech.

Text, který zřejmě pochází z konce dvacátých let a výrazně jej ovlivnila autorova surrealistická zkušenost a četba Fantomase, se na první pohled značně liší od autorových ostatních próz. České vydání je jedním z prvních mezinárodních vydání vůbec.

Volvox Globator, KGB, překlad Eva Blinková Pelánová, 64 str., váz., 149 Kč