"V tuto chvíli skupina neexistuje," řekl Novinkám frontman "Minut" Zdeněk Bína.

"V minutách by opět muselo dojít k personálním změnám a zvlášť po vydání nové desky a při turné by mě to stálo půl roku práce v situaci, kdy se už chci věnovat mojí akustické hudbě. Hudbu už cítím jinak," vysvětlil.

"Doteď jsem vystupoval sólo a při tom jsem se setkal s fenomenálním akustickým basistou, se kterým budeme vytvářet tu akustickou podobu mé hudby. V dalším plánu pak hodlám spolupracovat s lidmi, se kterými jsem vždycky chtěl, ale nebyl na to čas, když jsme s Minutami hráli patnáckrát měsíčně." 

Základy skupiny položil Bína v roce 1996, když improvizoval s bubeníkem Dominikem Tůmou. V roce 1997 přišel Fredrik Janáček, zdatný basista a textař.

V roce 1999 vyšla debutová deska Shooba Dooba, kapela dostává několik ocenění včetně ceny Objev roku v hudebních magazínech Rock & Pop a Rock Report a českou Grammy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku. Soubor se stává klubovou senzací.

Následují desky Try, Home?, Mom a poslední Dream a opět přichází spousta cen. Kapela koncertuje po celém světě (Polsko, Holandsko, Belgie, USA) a frontman Bína občas vystupuje i samostatně. V prosinci 2009 skupina oznamuje rozpad.