Stephenie Meyerová: Hostitel    Stephenie Meyerová autorka teenagery milované upírské série Stmívání přichází s romantickým sci-fi románem, který je variací na téma Vládci loutek.

Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo, když jejich mozek ovládne vetřelec. Když vetřelci dopadnou i Melanii, Poutnice, její vetřelecká duše zjišťuje, že se Melanie nehodlá vzdát své mysli a zaplňuje mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže..

Tatran, překlad Petra Klůfová, 552 str., váz., 499 Kč

 

 

Robin Cook: Šok    Etické spory o možnosti využití lidských vajíček ke klonování jsou další z vysoce aktuálních a momentálně diskutovaných otázek, které ve svých thrillerech z lékařského prostředí předestírá čtenářům bestsellerista Robin Cook.

Dvě přítelkyně Deborah a Joanna se rozhodnou vyřešit své momentální finanční obtíže tak, že darují vajíčka. Když se po čase ze zvědavosti začnou zajímat o další osud darovaných vajíček, narazí na neprostupnou hráz mlčení. Jejich odhodlání zjistit pravdu, se brzy změní v posedlost, a z pátrání se postupně, ale neodvratně stává noční můra...

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Eva Brožová, 264 str., váz., 239 Kč

 

 

Hana Marie Körnerová: Pán hor 1    Rozsáhlá historicko-romantická sága Pán hor mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785.

Příběh mladičké Christiny se začíná odvíjet ve chvíli, kdy ji souhra náhod zavede do zchátralého hradu v horách. Žije tam pouze Edmond, přezdívaný Pán hor - černá ovce rodiny de Braie. Christina pomalu rozmotává klubko lží, které z hradního pána udělaly postrach celého okolí. Z počátečního strachu a odporu se rodí nesmělá láska.

Euromedia Group - Ikar, 408 str., váz., 269 Kč

 

 

Chris Kuzneski: Ztracený trůn    Děj třetího románu Chrise Kuzneského se odehrává v centrální části Řecka v horských klášterech Meteora.

Klášter Svatá Trojice je nejizolovanější z nich a jeho bratři jsou po staletí strážci tajemství. Jedné noci je posvátnost tohoto místa narušena skupinou elitních bojovníků. Vojáci jsou nemilosrdní a mnichy jednoho po druhém shazují ze skály - svatí muži si své tajemství odnášejí do hrobu navždy. Na druhé straně Evropy se Richard Byrd obává o svůj život. Objevil totiž místo, kde se nachází neuvěřitelný poklad...

Jota, překlad Jan Kozák, 448 str., váz., 348 Kč

 

 

Barbara Vineová: Astin deníkSoučasná britská autorka Ruth Rendellová, které se podařilo posunout krimi žánr na úroveň společenského románu, postoupila v dílech, jež píše pod pseudonymem Barbara Vineová, k vážné literatuře.

Astin deník osciluje mezi dvěma časovými rovinami – přivádí nás nejprve do roku 1905, kdy se z Dánska do východního Londýna přistěhuje pětadvacetiletá Asta se svým manželem Rasmusem a dvěma malými syny. Asta  si píše deník. O sedmdesát let později, kdy její deníky vycházejí knižně, se ukáže, že deníky skrývají klíč k nevyřešené vraždě a záhadě ztraceného dítěte...

Vyšehrad, 269 str., váz., 348 Kč