Návštěvníky čeká slunečné počasí a bouřky, ale především stovky hudebníků - od nejslavnějších jmen, jako je Bruce Springsteen po nastupující hvězdy, jako je zpěvačka Little Boots. 

Některé hudební hvězdy si pro letošní ročník festivalu připravily modrou barvu, jimiž si obarví hlavy a obličeje, aby tak upozornily na změny klimatu. Umělci natočili i videosnímek, který se objeví na hlavní scéně Pyramid, a chybět nebudou ani fotografie a plakáty. Mezi modře pomalovanými jsou třeba Jarvis Cocker, Little Boots či Fatboy Slim.

Letos se organizátoři vrátili ke kytarovým kořenům a pozvali zaručené veterány, jako je BruceSpringsteen, Neil Young, Blur či Status Quo. Festival začíná ve čtvrtek a končí v neděli.

Velké hvězdy vystoupí až v pátek

První velká jména se objeví v pátek, kdy na hlavní scéně Pyramid vystoupí Neil Young, Lily Allenová a britská ska kapela z přelomu 70. a 80. let The Specials.

V sobotu bude hrát na Pyramid Springsteen s The E Street Band, ale i někdejší Youngovi spoluhráči Crosby, Stills and Nash, stejně jako britský rapper Dizzee Rascal.

V neděli se v Glastonbury sejdou poprockoví Blur, na hlavní scéně se objeví Australan Nick Cave, další legenda britského ska The Madness, velšský veterán Tom Jones a rockeři Status Quo.

Na desítce pódií Glastonbury nabízí na tři sta zpěváků a skupin. Stejně jako hudba patří ke Glastonbury i hluboké bláto, ve které se louky často promění po náporu deště.
Vstupenky na festival byly letos prý vyprodány za několik týdnů.