Pietnímu aktu přihlíželi i zpěvačka Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem, producent Petr Kratochvíl s manželkou Pavlínou Baburkovou a další přátelé zesnulého zpěváka. Na hřbitov se dostavilo několik desítek lidí, někteří z přítomných neomaleně šlapali na okolní hroby, aby měli lepší výhled.

Vdova po Waldemaru Matuškovi Olga líbá urnu s ostatky svého muže, která byla uložena na vyšehradském hřbitově v Praze.

Vdova po Waldemaru Matuškovi Olga líbá urnu s ostatky svého muže, která byla uložena na vyšehradském hřbitově v Praze.

FOTO: Michaela Říhová, Právo

Urna byla uložena za doprovodu zvonů místního kostela přesně v poledne. Hrob, zatím označený pouze číslem 63, pokrývá několik věnců přinesených ze čtvrtečního obřadu posledního rozloučení s Matuškou na Žofíně a desítky stuh.

Syn Waldemar, přítelkyně Olga Blechová a druhý syn Miroslav na Vyšehradě.

Syn Waldemar, přítelkyně Olga Blechová a druhý syn Miroslav na Vyšehradě.

FOTO: Michaela Říhová, Právo

 V nejbližším okolí mají své hroby například herec Jára Kohout, fotbalista Josef Bican, hudební skladatel Jiří Malásek nebo básníci František Hrubín a Karel Hynek Mácha. Nedaleko odpočívá i slavný komik Vlasta Burian.

Video

Gott, Klaus a Janda k Waldemaru Matuškovi (TV Prima)

Legendární zpěvák označovaný za krále českých kovbojů si podle Matuškové nepřál být pohřben na Floridě, kde žil s rodinou přes dvacet let, ale doma v Čechách. Jako důvod v žertu uváděl, že na Floridě je vlhká zem a on má strach, že by se nachladil a dostal revma.

Poslední rozloučení se zpěvákem Waldemarem Matuškou na Žofíně

Poslední rozloučení se zpěvákem Waldemarem Matuškou na Žofíně

FOTO: ČTK

Veřejnost se s Matuškou rozloučila ve čtvrtek

Na vyšehradském hřbitově nelze podle pracovníků Správy pražských hřbitovů kvůli nedostatku místa pohřbívat těla zemřelých, ale pouze urny s popelem. Hrob není dost velký na to, aby se na něj vešly všechny květinové dary. Podle některých médií se Matušková proto rozhodla květiny darovat na výzdobu pohřebiště lidí popravených za komunistického režimu v Motole.

Video

Rozloučení s Waldemarem Matuškou (Stream.cz)

Posledního rozloučení s oblíbeným interpretem hitů jako Sbohem, lásko nebo Slavíci z Madridu se uskutečnilo ve čtvrtek na Žofíně. Oficiální dopolední části se zúčastnilo pozvaných 500 hostů, odpoledne se s umělcem rozloučila veřejnost, podle některých odhadů dorazilo až 15 tisíc lidí.

Matuška zemřel 30. května na Floridě, kde žil se svou rodinou. Příčinou úmrtí šestasedmdesátiletého umělce byl zápal plic a selhání srdce. Jeho rodina později oznámila, že zpěvák měl ještě vážnější zdravotní problémy, trpěl těžkým astmatem a poruchou krvetvorby. Kvůli leukemii mu dokonce lékaři nasadili chemoterapii.

Waldemar Matuška se díky svému barevnému barytonu a výraznému zjevu stal jedním z nejpopulárnějších zpěváků české hudební scény. Řada jeho písní zlidověla, další patří do zlaté pokladnice české populární tvorby. Proslavil se také v hudebních filmech a vystupoval i na divadelních prknech, včetně pražského Národního divadla.