"S Petrem Hapkou jsme právě dokončili naše dosud nejrozsáhlejší dílo, divadelní hru ve verších (těch je přesně 2009 - připomíná to rok vzniku), která obsahuje i dvacet písní. Jmenuje se Kudykam a 21. října bude mít premiéru ve Státní opeře," představil Horáček svou aktuální práci.

Ve hře by se měla objevit i jeho oblíbená Jana Kirschner. Počítá také s Naďou Válovou, podle jeho názoru "velmi osobitou zpěvačkou". Horáček je znám tím, že si vybírá zvláštní pěvecké typy mimo hlavní proud.

Čtenářům vysvětlil, proč nespolupracuje třeba s Ilonou Csákovou. "Ilona Csáková je dáma, která zpívá nepochybně výborně, vlastně o třídu lépe nežli třeba právě Naďa. Ale pro moje věci - zhudebněné básně - není zpěv to nejdůležitější, zásadní je přesvědčivost výrazu. Vlastně jsou to dva rozličné žánry. Paní Csáková představuje jiný žánr, nežli je šanson, a tak o ní jistě budou mít zájem jiní producenti."

Na osobnější dotaz, kdysi naposledy "vyhodil z kopýtka", Horáček odvětil: "Z kopýtka si vyhazuji neustále. Nepřetržitě se věnuji tvorbě, a to je pro mě to největší dobrodružství a největší nářez." Alkoholu se prý nevěnuje: "Mě osobně alkohol nebo jiné podobné látky nepomáhají. Myslím, že by mi překážely. Nechci berličky. Chci mluvit a psát s čistou hlavou."


FOTO: Bez zdroje

Návrh čtenáře, aby kandidoval na prezidenta, okomentoval: "Byla by to ztráta času - prezidentská volba není v ČR přímá, takže vlastně ani není volbou, je to zákulisní tahanice nečitelných zájmových skupin, odehrává se v hotelu Savoy nebo někde na toalatě, kde senátora Kalbáče údajně oslovuje výhrůžný hlas a tak podobně. Nechcete-li být tímto způsobem naší politickou reprezentací dále ponižován, napiště svému poslanci či senátorovi a sdělte mu to. Víc pro to, bohužel, udělat nemůžeme."

Na závěr připojil i radu pro začínající umělce. "Začínajícím spisovatelům, pokud by opravdu stáli o mou radu, bych poradil, aby spisovali. Aby tvořili - zavile, urputně, vášnivě a neustále. Všechno ostatní přijde potom - napřed musíte mít tu báseň, povídku, novelu, román, scénář nebo cokoli, co sám budete považovat za důležité."