Dvoudílná adaptace Dne trifidů by měla být dotočena během dubna. Televizní seriál  na stejné téma vznikl v roce 1981 a vůbec prvním pokusem byl stejnojmenný britský film z roku 1962, který je na filmových serverech hodnocen jako velmi nepovedený.  

Producent Justin Bodle uvedl, že je "velice nadšen, že se jim podařilo pro Den trifidů zajistit tak hvězdné obsazení". Na příběhu zapracoval scénárista Patrick Harbinson, který psal mimo jiné americký seriál ER.

Hlavní hrdina William Masen v románu bojuje o záchranu lidstva. Jako jeden z mála lidí nepřijde o zrak při pozorování meteoritů, seznámí se s ženou Josellou a pak najde zbytky vidících lidí. Společně pak musejí čelit trifidům, uměle vyvinutým rostlinám, které jsou schopny se pohybovat a útočit dlouhým jedovatým žahadlem.

Wyndham je v kurzu

Knížky Johna Wyndhama jsou stále velice populární. Další filmovou adaptaci, tentokrát románu Chocky, ohlásil loni na podzim americký režisér Steven Spielberg.

Chocky vypráví o dvanáctiletém chlapci, který si povídá s "imaginárním přítelem" a začne zcela měnit svůj pohled na svět. Rodiče si myslí, že trpí duševní nemocí a vodí ho k psychologovi, chlapec je ale zdravý a dál komunikuje s mimozemskou bytostí. Když se psychoanalytik pomocí hypnózy dozví pravdu, unesou chlapce na neznámé místo, kde se snaží jeho vztah s mimozemšťanem zneužít pro vojenské účely.

Spisovatel John Wyndham se narodil se ve Velké Británii v roce 1903 a dlouho se neúspěšně snažil prorazit v literárním světě. Ve 30. letech mu vyšlo několik povídek v amerických sci-fi magazínech a Wyndham chrlil další romány a povídky včetně detektivek, které však zapadly. Slavným se stal až po druhé světové válce, zemřel v roce 1969.