Hancock


Po velkých superhdinských filmech musí následovat odlehčení, a to přináší Will Smith coby Hancock.

S velkými schopnostmi přichází i velká zodpovědnost, to vědí všichni až na Hancocka. Je popudlivý, konfliktní, sarkastický a nepochopený a jeho dobře míněné hrdinské skutky, které by měly zachránit nespočet životů, dopadnou jako katastrofa a zanechají za sebou spoušť.

Hancock není typem člověka, kterého zajímá, co si o něm ostatní lidé myslí, až do dne, kdy zachrání život Raye Embreyho, který pracuje jako propagační pracovník. Tehdy začíná cynický super hrdina zjišťovat, že nakonec má přece jen svou zranitelnou stránku….

Hancock, USA 2008, 92 min., režie: Peter Berg, hrají: Will Smith, Charlize Theronová, Jason Bateman, Eddie Marsan

 

 

Bobule


Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů Honzy a Jirky.

Honza a kámoš Jirka jsou podvodníčci. Kšeftují s byty, auty a vůbec se vším, co se právě namane. Jednoho dne se Honza dozví, že jeho moravský děda, kterého dlouho neviděl, je vážně nemocný. Tato zpráva vytrhne Honzu ze zajetých kolejí a rozhodne se splnit dědovi jeho životní sen. Zajistí mu dovolenou snů a aniž to tuší, splní si tím i svůj sen. Najde to, co dlouho hledal a po čem toužil….

Bobule, Česko 2008, 90 min., režie: Tomáš Bařina, hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký, Jiří Bábek, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Lubomír Lipský, Kamil Švejda, Robert Jašków, Miroslav Táborský, Jan Skopeček…

 

 

Oko bere


Producent filmu Kevin Spacey, který si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí, se nechal se skutečným příběhem skupiny studentů M.I.T., který se odehrál v devadesátých letech.

Ben Campbell je stydlivý a geniální student M.I.T., který nachází odpověď na svoje problémy s financováním studia v hazardních hrách. Je mu nabídnuto členství ve skupině nejnadanějších studentů, kteří každý víkend odjíždějí pod falešnou identitou do Vegas, kde využívají svých dovedností k tomu, aby si v kartách přišli na slušné peníze. Jejich potenciál objevil svérázný profesor matematiky a génius v oboru statistiky, Micky Rosa. Společnými silami vymyslí způsob, jak herní systém pokořit….

21, USA 2008, 123 min., režie: Robert Luketic, hrají: Jim Sturgees, Kate Bosworthová, Laurence Fishburne, Kevin Spacey, Aaron Yoo, Liza Lapira, Jacob Pitts…

 

 

Stalo se


Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním napětí a nečekanými pointami.

Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč Spojenými státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie, kde očekávají, že se jim na farmách mimo dosah velkých aglomerací podaří přežít šířící se hrozbu. Velmi záhy však začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde.

The Happening, USA 2008, 90 min., režie: M. Night Shyamalan, hrají: Mark Wahlberg, Zooey Deschanelová, John Leguizamo, Spencer Breslin, Betty Buckleyová…

 

 

Tajemství prstenu


Tajemství prstenu je dramatickou podívanou postavenou na skvělých hereckých výkonech, velkolepé výpravě a především silném příběhu inspirovaným skutečnými událostmi.

Píše se rok 1991. Do kostela kdesi na americkém středozápadě se trousí smuteční hosté. Na lavičce před kostelem sedí Ethel, která se ale se svým zesnulým manželem Chuckem loučí po svém. Chucka nikdy doopravdy nemilovala, její srdce patřilo Teddymu, vojákovi, jehož osud zůstal obestřen tajemstvím...

Closing the Ring, USA 2008, 117 min., režie: Richard Attenborough, hrají: Shirley MacLaineová, Christopher Plummer, Neve Campbeová, Mischa Bartonová…