"Max Payne je individualistický policajt, který neuznává pravidla hry, protože už nemá co ztratit. Vyšetřuje sérii záhadných vražd, které by mohly souviset se smrtí jeho ženy a dítěte. Maxův svět je temný New York, ale ten je zde městem v rozkladu, městem rozloženým zločinem a drogami." Tolik oficiální informace distributora.

Když přišla v roce 2001 na svět hra Max Payne, firmy pocítily záhadné výpadky v práci IT oddělení. Rudé oči usvědčily "ajťáky" z nekonečných nočních pařeb. Ale i mnozí kulturně zaměření jedinci Maxovi propadli - úžasné výtvarné zpracování hry s temnými zákoutími spolu s pohybující se kamerou a zlověstnými zvuky až příliš připomínalo staré noir detektivky. Tomu nešlo odolat.

Režisér John Moore o svém filmu říká, že to není "Minimální ani střední Payne". Je to Max Payne. Sám ho škatulkuje jako akční thriller ve stylu neo noir, který se odehrává na hranici reality a nadpřirozeného světa.

Hlavní roli dostal Mark Wahlberg, dále uvidíme Milu Kunis jako sexy vraždící potvoru Monu (samozřejmě je z Ruska, jak jinak), a také ukrajinskou modelku Olgu Kurylenko, která si zahrála v poslední bondovce s Danielem Craigem. Ve filmu bude Max bojovat se zločinem, ale také s jakýmsi nadpřirozeným démonem, který v noci poletuje nad New Yorkem. To zní, pravda, dost béčkově.