Stephen King: Řbitov zviřátek


Slavná novela Řbitov zviřátek mistra hororu Stephena Kinga si klade otázku, zda máme právo přivést zpět na svět mrtvé (kdyby to bylo možné).

Rodině Creedových se splnil jejich sen. Překrásný starý dům, v malebném prostředí ve státě Maine, je konečně jejich. Zdravé, rozkošné děti, krásný manželský vztah. Avšak něco hrozivého čeká zcela nedaleko za kopcem, o čemž doktor a jeho rodina zatím nemají ani ponětí. Objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách. Cosi strašnějšího a mnohem mocnějšího než sama smrt..

Beta, překlad Ivan Němeček, 376 str., brož., 199 Kč

 

Philip Roth: Operace Shylock


Brilantní postmoderní koláž světoznámého amerického prozaika groteskně osciluje mezi literaturou faktu a špionážním příběhem. Autor ji napsal již před 15 lety a v duchu vlastního sebeironizujícího kréda „Jak má člověk vědět, co je u spisovatele skutečné a co vymyšlené?" učinil sám sebe hlavní postavou tohoto románu a konfrontuje se se svým dvojníkem Philipem Rothem. V sebezpovědi se obává rozpadu vlastní osobnosti, tápe, zda je jeho dvojník reálný či zda je jen dílem jeho zjitřené fantazie.

Vše se odehrává v Jeruzalémě, kam přijel na proces s Johnem Demjanjukem, nechvalně proslulým „Ivanem Hrozným" v dobách holocaustu, který naopak tváří v tvář přeživším svědkům trvá na své nevině, na pravosti svých dokumentů a nepravosti obžaloby.

Mladá fronta, překlad Luba Pellarová, Rudolf Pellar, 384 str., váz., 329 Kč

 

 

Bram Stoker: Hadí zámek


Bram Stoker se světově proslavil svým románem Dracula. Stoker však vytvořil i jiná děsivá mistrovská díla. Nyní se ke čtenářům dostává méně známý, avšak stejně brilantní Hadí zámek.

Temná legenda ožila a šíří strach a hrůzu. Okouzlující lady Arabella slouží strašlivému monstru. S ghoulovskou radostí saje krev svých obětí, zatímco v hloubi jejího zámku čeká netvor na duše nešťastníků...

MOBA, překlad Zuzana Schönová, 223 str., váz., 229 Kč

 

 

Tommy Wieringa: Joe Kluzák


Joe Kluzák, jedna z nejvýraznějších nizozemských próz poslední doby, bestseller a kritikou oceňovaný román v jednom, mísí vysokou literární kvalitu se čtivým a jímavým příběhem, jehož vyprávěcí mistrovství upomíná na díla tak renomovaných autorů, jako je Irving nebo Paul Auster.

Franta Hermans, řečený Ruka, je upoután na invalidní vozík a trpí spasmatickými záchvaty, je však výtečným pozorovatelem svého okolí a přízvisko dostal podle své zdravé, nezvyklé silné končetiny. Joe je jeho nový kamarád, který má svérázný dar všechno a všechny kolem sebe měnit tak, aby z nich dostal když ne to nejlepší, tak aspoň to nejryzejší, co v nich je.

Argo, překlad Magda de Bruin-Hüblová, 272 str., váz., 298 Kč

 

 

Jiří Marek: Panoptikum hříšných lidí


Soubor povídek obsahuje další případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše, Mrázka a Brůžka. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci.

Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby. Snad nejznámějšími filmy natočenými podle příběhů Jiřího Marka jsou Vražda v hotelu Excelsior a Pěnička a Paraplíčko.

Euromedia Group - Knižní klub, 384 str., váz., 229 Kč