27 šatů


Scénář romantické komedie 27 šatů pochází od Aline Brosh McKennaové, autorky úspěšného snímku Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Flatcheová, která režírovala například film Let's Dance.

Jane je mladá, chytrá, úspěšná a pracovitá žena, jejíž hlavní obsesí je pomáhat svým kamarádkám připravovat svatby. Je nešťastně zamilovaná do svého šéfa George, který jí má rád, ale nějak se mu nechce do intenzivnějšího vztahu.

Kevin je mladý novinář, který je toho času nucen psát do New York Times články o svatbách. Jane ho při setkání na jedné ze svateb na první pohled okouzlí. Když do New Yorku přijede Janeina mladší sestra Tess, která okouzlí George a tak se Jane musí vyrovnat s tím, že její dvacátá sedmá svatba bude právě pro tento nečekaný pár….

27 Dresses, USA 2007, 109 min., režie: Anne Fletcherová, hrají: Katherine Heiglová, James Marsden, Edward Burns, Judy Greerová…

 

 

James Dean kolekce


Sběratelská kolekce legendárního Jamese Deana přináší filmy Gigant, Rebel bez příčiny, Na východ od ráje a James Dean: Navždy mladý.

Traduje se, že James Dean byl arogantní nafoukanec, ale on se tak choval naschvál, oproti jiným hvězdám, které si své chování neuvědomují. Jimmy miloval rychlá auta, dokonce úspěšně závodil. Jen pár dní po dokončení Gigant ve svém superrychlém autě zabil.

Na natáčení filmu Někdo tam nahoře mě má rád se tedy nedostavil a jeho místo zaujal právě Paul Newman. James Dean byl během své krátké dvouleté kariéry dvakrát nominován na Oscara. Byl jedním z největších talentů a my můžeme jen spekulovat čeho mohl dosáhnout, nebýt té osudné tragické nehody, která ho učinila navždy mladým.

James Dean Collection, USA 1955-1956, 216 min., režie: George Stevens, Nicholas Ray, Elia Kazan, hrají: William Hopper, Corey Allen, Jane Withersová, Harold Gordon, Albert Dekker, Burl Ives, Sal Mineo, Elizabeth Taylorová, Rock Hudson, Rod Taylor, Jack Simmons, Ann Doran, Nick Adams, Lois Smith, Paul Fix, James Dean, Carroll Baker, Jim Backus, Raymond Massey...

 

 

Vlastní pravidla


Komedie pro mladší generaci vypráví o jedné zvláštní výchovné metodě. Je jen otázkou, kdo nakonec bude vychovávat koho.

Rachel je typický rebelující teenager. Křičí, vzteká se, pije alkohol a je nekontrolovatelná. Poté, co způsobí dopravní nehodu a pohár trpělivosti přeteče, to její matka Lilly nevydrží a vezme ji do domu své panovačné matky Georgie, i když si sama slibovala, že do něj už nikdy nevkročí. Georgia vždycky určovala pravidla, její dcera Lilly jimi trpěla a vnučka Rachel je začala porušovat...

Georgia Rule, USA 2008, 108 min., režie: Garry Marshall, hrají: Jane Fondaová, Lindsay Lohanová, Felicity Huffmanová...

 

 

Úlovek


Hrdina akčního filmu Felix De La Pena pracuje jako řidič opancéřovaného vozu. Jeho jediným snem je zabezpečit svou ženu Marinu a dva potomky v Boyle Heights ve východním LA. Život celé jeho rodiny se ale dramaticky mění poté, co Felix zázračně přežije ozbrojené přepadení svého automobilu.

Útok vedl nemilosrdný zločinec Adell Baldwin , kterého žene chamtivost a touha po moci. Felixe čeká obtížné zotavení, ale zároveň je posedlý touhou dostihnout útočníky dříve, než bude sám falešně obviněn ze zločinu, který nespáchal...

The Take, USA 2007, 96 min., režie: Brad Furman, hrají: John Leguizamo, Tyrese Gibson, Rosie Perezová, Bobby Cannavale, Yul Vazquez, Roger Guenveur Smith...

 

 

Přežít Everest: 50 let v horách


Je to už půl století od doby, kdy Edmund Hillary a Tenzing Norgay stanuli jako první lidé na vrcholu nejvyšší hory světa. A právě teď, jejich synové a Brent Bishop, syn prvního Američana, který pokořil vrchol Everestu, podnikají expedici, při které budou čelit nemilosrdným výšinám Everestu.

Zažijte s nimi nervy drásající, hluboce osobní výpravu s cílem pokořit tuto úžasnou horu – a objevte dramatickou minulost Everestu, od tragédie a vítězství ke skromnosti pozoruhodných Šerpů. Strhující, na místě pořízené záběry a doposud nezveřejněný archivní materiál, to je vzrušující příběh Everestu.

Surviving Everest: 50 years on the mountainm USA 2003, 95 min., z produkce National Geographic