Autorem 92 velkoformátových snímků, ukazujících krásu zvířat a přírody, je světoznámý fotograf Yann Arthus-Bertrand spolu se svými kolegy.

.: Housenka Foto: Frans Lanting

Alive nejsou jenom nádherné fotografie zvířat. Jsou to i fakta a čísla o našem způsobu života a o cestách, kterými bychom se měli ubírat v budoucnu. Za naši planetu jsme odpovědni všichni. Je na každém z nás, aby si uvědomil, že musíme podniknout nějaká prostá a evidentní opatření,“ hodnotil sám fotograf.

.: Leguán mořský Foto: Art Wolfe

Poselstvím výstavy je ukázat spolu s krásnými a působivými fotografiemi přírody také fakta a údaje o škodách, které lidé na přírodě páchají. Dozvíte se, že naše planeta přišla za posledních 30 let o 30 procent živých organismů, že 20 procent světové populace v současnosti dokáže spotřebovat 80 procent světové energie nebo že do roku 2100 by se mohla hladina moří zvednout až o 60 cm.

.: Mořská hvězdice Foto: Birgitte Wilmsová

Tuto putovní expozici již vidělo v Paříži dva a půl miliónu lidí, před lety obletěla svět Arthus-Bertrandova výstava Země krásná neznámá. Před dvěma roky se zastavila v Česku - v Praze ji vidělo přes milión lidí.

.: Žralok měděný a sardinky Foto: Doug Perrine

Foto: Repro z katalogu výstavy (4)