Semifinále Eurosongu bylo především přehlídkou bizarních postaviček, o kterých v ČR nikdo nikdy neslyšel a pravděpodobně už ani nikdy neuslyší.

Zahajující Euroband z Islandu jasně naznačil, kudy se bude estráda ubírat. Většina soutěžících předváděla stále to samé - prostinký dance floor, jaký se hrál na českých diskotékách někdy na začátku 90. let.

Do finále postoupil například turecký zpěvák Mor ve OtesiDo finále postoupil například turecký zpěvák Mor ve Otesifoto: Reuters/Marko Djurica

Čestnou výjimku tvořili turečtí rockeři a v nudné šedi vynikla také chorvatská skupina s rapujícím dědečkem v bílém klobouku, který se chtěl předvést i jako mixující DJ.

Kerndlová zapadla

Někteří ze soutěžících sice byli hlasově vybaveni, ale svůj talent vyplýtvali na naprosto jalové písně, ať už to byl švýcarský reprezentant Paolo Meneguzzi, Jeronimas Milius z Litvy (prý má rád metal, ale zazpíval pop) nebo maltská zpěvačka Morena.

Česká reprezentantka Tereza Kerndlová nemohla nabídnout ani výjimečný hlas, ani kvalitní hudbu. Její vystoupení tak v nekonečné řadě zpěváků a skupin logicky zapadlo.

Tereza Kerndlová v soutěži EurosongTereza Kerndlová v soutěži Eurosongfoto: ČTK/Sari Gustafsson

Po dvou hodinách průměrných písniček a reklamních vsuvek, líčících hostitelský Bělehrad jako ráj na zemi, moderátoři vyhlásili, kdo dostal nejvíc hlasů od diváků a postupuje do sobotního finále. Česká republika mezi uvedenými zeměmi nebyla. Otázkou je, jestli to někomu (kromě Terezy Kerndlové) vůbec vadí.