Sheryl Crow na albu Detours předvádí bohatou škálu věrohodných emocí od lítosti nad zpackaným vztahem (Diamond Ring), přes strach ze zhoubného nádoru (Make It Go Away - Radiation Song) až k nadějím a obyčejné radosti ze života.

Velmi dobré jsou refrény, v nichž vynikne naplno její příjemný a trochu plačtivý country vokál (Shine, Diamond Ring a další). Většina melodií posluchače chytne napoprvé, zaujmou svou silou a zároveň prostotou, která zjevně vyrůstá z hudby šedesátých let. Např. třetí Love Is Free s chytlavou basovou linkou a rozjásanými vokály Beatles nezapře. Občas sice uslyšíme i tak trochu zbytečné elektronické bicí, ale z celkového zvuku desky netrčí a neruší.

Pěkným kytarovým riffem a také textem zaujme píseň Gasoline, která album odvádí z čistě intimní sféry (Diamond Ring, Detours) k politickým tématům. Na tak malém prostoru je samozřejmě nemůže probírat do hloubky, ale přinejmenším docela vtipně vylíčí celosvětovou benzínovou revoluci v 2017, kdy bude "Gasoline Free", tedy zadarmo.

Na této desce se zpěvačce podařilo spojit starý folk-rock s prostým moderním popíkem mimořádně citlivě. Snad jen u rázné dupárny Out of Our Heads to s tou prostotou maličko přepískla, jakoby zavzpomínala na styl "bum-bum tralala" proslulých Boney M, ale to je bezvýznamný detail. Jinak je to vážně dobrá deska.

 

Sheryl Crow: Detours, Universal 2008