Zakázky se mu pak jen hrnuly, z domova, z Francie a také ze Spojených států. Ve své době byly jeho obrazy stejně slavné jako hudba Antonína Dvořáka. Až přehodnocením dějin umění 19. století se dostal malíř z výsluní do stínu pozornosti odborníků i veřejnosti.

Autorka výstavy Naděžda Blažíčková - Horová k tomu řekla, že posláním Národní galerie je znovu objevovat tyto velikány a vrátit do obecného povědomí hodnoty jejich tvorby.
Brožík je totiž významným evropským představitelem historické malby. Ještě v roce 1911 mu renomovaný německý Thieme-Beckerův lexikon výtvarného umění věnoval heslo rozsahem stejně veliké jako Paulu Cézannovi.

Poslední souborná výstava Brožíka se konala v roce 1928. Umělec však byl tehdy napadán jako výrazný příklad akademismu. Dnes se vše opět mění a Brožíka doceňují i ve světě. U slavné aukční firmy Christie`s v New Yorku stál v květnu 1997 jeho obraz 40 tisíc dolarů, čili v současném kurzu jeden milión dvěstěpadesátá tisíc korun.
Výstava bude v Praze otevřena do 4. května a diváci tu spatří ta nejslavnější díla, včetně slavné kompozice Jana Husa na Kostnickém koncilu.