Písnička se dostala do povědomí Poláků na začátku ledna díky internetu. Třicet let starý klip opatřený polskými titulky se od té doby objevil už i ve veřejnoprávní televizi TVP a Jožina hrají také některá rádia. Mládek se stal v Polsku velmi populární a začal dosahovat úspěchu takových ikon české hudební scény jako je třeba Helena Vondráčková.

"Kvůli naprostému šílenství v Polsku okolo Jožina z bažin jsme se s vydavatelstvím B.M.S. rozhodli natočit pro ně desku. Bude to mix českých a polských verzí mých písní," uvedl Mládek s tím, že doufá, že to není poslední deska.

Autor známých songů podle vydavatelství uvažuje i o tom, natočit píseň z moravských mokřadů i v dalších jazycích. "Když má Jožin úspěch v Polsku, proč by nemohl mít třeba na Ukrajině nebo v Maďarsku," dodal.

Na chystaném albu se objeví 17 skladeb, zhruba jedna třetina z nich v polském originále. Zbytek budou známé hity v českém jazyce, aby se Polákům Mládek představil tak, jak ho znají všichni v Česku. Mládek se dokonce severním sousedům předvede i naživo v rámci své výstavy obrazů v polském Opole, kde zahraje i několik skladeb z nového alba.