Iron Maiden příští rok vydají koncertní DVD Live After Death a vyrazí na světové turné Somewhere Back in Time - World Tour 08. Protože dobře vědí, co od nich metaloví fanoušci chtějí, svou show zaměří hlavně na zlatou éru 80. let.

"Především se zaměří na léta osmdesátá, a to jak výběrem skladeb, tak pódiovou výpravou, která naváže na legendární egyptskou produkci Powerslave tour z let 1984-85. Bezpochyby se bude jednat o nejpropracovanější show, jakou kdy kapela představila. Scéna zahrne i některé klíčové okamžiky z jejich Somewhere In Time tour z let 1986-87, výjimkou nebude ani maskot Eddie, tentokrát jako kyborg," říká Petr Novák z agentury Interkoncerts.

Jsi metalák, nebo depešák?

Skupina Iron Maiden začínala už v 70. letech, ale v masovém měřítku prorazila na začátku osmé dekády. V roce 1982 se k ní připojil zpěvák Bruce Dickinson a nastalo jejich nejslavnější období.

Melodický metal s táhlými ječivými refrény byl na vrcholu a kapela prodávala milióny desek. Vznikly slavné hity jako The Number Of The Beast, Fear Of The Dark a Bring Your Daughter...To The Slaughter. I v bývalém Československu se ulice začaly plnit drsnými typy v bundách s nápisem Iron Maiden, kteří si každého prověřovali dnes už legendární otázkou: Jsi metalák, nebo depešák?

Dickinson kapelu později opustil a věnoval se sólové dráze, záhy však zjistil, že už nikdy to nebude taková sláva jako s Iron Maiden, a vrátil se. Vystoupí samozřejmě i v Praze.

Kromě hudby slibují pořadatelé masívní pódiovou show se spoustou efektů a také předkapelu Lauren Harrisové, dcery zakládajícího člena Iron Maiden Streva Harrise.

Koncert se koná v areálu Eden (stadión Slavia Praha) a vstupenky budou k dostání od 17. prosince v síti Ticketpro.

 

..