Scorsese začne natáčet první rozhovory již letos, ale celý projekt potrvá několik let, uvedl Daily Variety. "George by měl ohromnou radost, kdyby věděl, že Martin Scorsese souhlasil s tím, aby vyprávěl jeho příběh," řekla listu vdova po Harrisonovi Olivia, která je producentkou filmu a poskytne archivní materiály.

Na filmu, který zatím nemá název, se budou podílet i oba dosud žijící členové The Beatles Paul McCartney a Ringo Starr a nahrávací společnost legendární skupiny Apple Records.

Scorsese získal letos Oscara za snímek Skrytá identita a proslavil se filmy jako Taxikář či Zuřící býk. Pravidelně se věnuje i hudebním dokumentům. V dubnu bude mít premiéru jeho snímek o koncertním turné Rolling Stones nazvaný Shine A Light. Před dvěma lety natočil dokument o Bobu Dylanovi No Direction Home a v roce 1976 natočil film z posledního koncertu skupiny The Band nazvaný The Last Waltz (Poslední valčík).

Nový film zachytí éru s The Beatles, kdy Harrison napsal písně jako Something nebo Here Comes the Sun, jeho nevyrovnanou sólovou kariéru i exkurze do světa filmu, kdy byl například producentem slavného filmu Život Briana komediální skupiny Monty Python. Podle Daily Variety se Scorsese bude také věnovat Harrisonovu nadšení pro východní mysticismus.