Hlavní obsah
Ženu ztracenou na Šumavě vypátral záchranářský pes Foto: Horská služba

Ztracenou ženu našel mezi šumavskými močály záchranářský pes. Byla v bezvědomí

Rozsáhlé pátrání rozjela v pondělí odpoledne šumavská horská služba u Lenory na Prachaticku, kde se ztratila 40letá žena. Podle informací rodiny byla v ohrožení života kvůli svému zdravotnímu stavu. Nakonec ji našel záchranářský pes v těžkém terénu, byla podchlazená a v bezvědomí.

Ženu ztracenou na Šumavě vypátral záchranářský pes Foto: Horská služba
Ztracenou ženu našel mezi šumavskými močály záchranářský pes. Byla v bezvědomí

O případu v úterý informoval mluvčí horské služby Radek Zeman, žena se podle něj vydala na procházku kolem obce Lenora, hlášení o jejím pohřešování dostala služba po 15. hodině.

„Vytvořili jsme tým deseti členů se záchranářským psem a terénní technikou. Připojili jsme se pak k policistům a hasičským jednotkám. Po rozdělení úseků jsme začali už za tmy prohledávat okolí Lenory,“ popsal pátrání zasahující člen horské služby Ondřej Zeman.

Záchranáři bojovali s časem, rodina pohřešované totiž měla znepokojivé informace o jejím zdravotním stavu.

„Kolem Lenory je mnoho těžko přístupných míst v hustých lesích a kromě toho i močály a rašeliniště. Teploty jsou pod bodem mrazu a všude už je sníh. To vše mohlo znamenat, že je pohřešovaná v ohrožení zdraví či dokonce života,“ sdělil Zeman.

Do pátrání po ženě se na Šumavě zapojili kromě Horské služby i hasiči a policie.

Foto: Horská služba

Nakonec se ozval štěkot psa Horské služby, který kolem 18.30 ženu našel. Podle mluvčího horské služby byla v bezvědomí a silně podchlazená, museli ji nést k sanitce těžkým terénem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků