Hlavní obsah
Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe Foto: Profimedia.cz

Zpěváka americké metalové skupiny v Praze zatkli a obvinili ze zabití

Čtvrteční koncert americké metalové skupiny Lamb of God se v pražském klubu Rock Café neuskutečnil, protože její zpěvák Randy Blythe byl podle informací získaných Novinkami zadržen policií. Důvodem je dva roky starý násilný trestný čin, jehož oběť zemřela.

Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe Foto: Profimedia.cz
Zpěváka americké metalové skupiny v Praze zatkli a obvinili ze zabití

O odřeknutí koncertu informovala ve čtvrtek pořádající agentura Obscure: „Dnes v 11:00 hodin jsme obdrželi zprávu od managementu Lamb of God, že dnešní plánované vystoupení v Praze v klubu Rock Café je zrušeno. O konkrétních důvodech nemáme zatím žádné zprávy.“

„Zadrželi jsme zpěváka ročník 1971, který byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví ve 4. odstavci, tedy s následkem smrti,“ řekla Novinkám mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová s tím, že se policie k věci více nebude vyjadřovat.

Před dvěma lety, 24. května 2010, se konal první koncert Lamb Of God v Praze v klubu Abaton, kde se podle informací Novinek tragický incident odehrál.

Na oficiálních stránkách kapely se v příspěvcích fanoušků k pražskému vystoupení objevilo, že koncert "byl zrušen, neboť Randy Blythe byl zadržen pro vraždu spáchanou 24. 5. 2010".

Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe

Foto: Profimedia.cz

Lamb of God, kteří se dali dohromady v roce 1994, jsou od vydání alba Ashes of The Wake z roku 2004 adorováni jako představitelé nové vlny amerického heavy metalu. Jestliže raný materiál byl extrémní a nesl se v duchu grindcoru, deathmetalu i hardcoru, později začala skupina čerpat z odkazu Pantery a dalších metalových kapel z amerického jihu.

Pro skupinu je typické silně protináboženské zaměření, původně se jmenovala Burn the Priest. V textech se zabývala špatnými lidskými vlastnosti, zejména pokrytectvím, ale také násilím, jedna skladba se jmenovala Omerta (mafiánský zákon mlčenlivosti, jehož porušení se trestá smrtí). Kapela však kritizovala i válku v Iráku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků