Hlavní obsah

Zloději řádící v Praze a okolí zakopali trezor na zahradě. Pro šéfa si přišla zásahovka

Policie zadržela tři zloděje, kteří mají podle ní na svědomí vloupání do domů v Praze a Středočeském kraji. Ukradli mimo jiné trezor se dvěma miliony nebo luxusní auta. Hlavního 25letého podezřelého zadržela v neděli zásahová jednotka.

Zloději řádící v Praze a okolí zakopali trezor na zahradě. Pro šéfa si přišla zásahovka

Muž se podle kriminalistů specializoval na rodinné domy, ale i firmy a auta.

„Hlavní podezřelý přiznal svou trestnou činnost, mezi kterou patřilo například odcizení trezoru s hotovostí ve výši dvou milionů korun, odcizení několika luxusních aut, vloupání do rodinných domů a dalších objektů,“ uvedla policie.

Kriminalisté už zadrželi také jeho dva pomocníky. U jednoho z nich byl na zahradě schovaný trezor, druhý dělal řidiče. Celkem podle policistů způsobili škodu za 2,5 milionu korun.

Hlavní podezřelý měl doma plynovou pistoli a odcizenou elektroniku.

„Jelikož byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, a navíc několikrát řídil, i přesto, že měl vyslovený zákaz řízení, putoval rovnou do vězení,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Jeho kumpáni jsou podezřelí z majetkových trestných činů a jejich vyšetřování probíhá na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků