Hlavní obsah
Jeden z vyloupených kostelů. Foto: Policie ČR

Zloději kradli milodary ve slezských kostelech

Dobrou práci odvedli policisté na Frýdecko-Místecku, kde se letos v červenci ve velkém rozmohly krádeže v kostelech v okolí Jablunkova a Třince. V policejním sítu skončila dvojice mladíků ve věku 18 a 20 let.

Jeden z vyloupených kostelů. Foto: Policie ČR
Zloději kradli milodary ve slezských kostelech

Dvojice během několika týdnů vykradla kasičky v šesti kostelech. „Jejich odhalení předcházela složitá a mravenčí práce policejních detektivů. Ze samotného způsobu vniknutí, který byl vždy hrubý až brutální, a také z předmětu zájmu pachatele bylo zřejmé, že to bude někdo z místní galerky,“ uvedl mluvčí policie Vlastimil Starzyik.

„Takřka během jednoho měsíce od posledního vloupání měli policisté podezřelou dvojici u výslechu. Dva mladíci ve věku 18 a 20 let se ke své trestné činnosti doznali," řekl mluvčí.

Vyloupená pokladnička

Foto: Policie ČR

"Zkušenosti detektivů neselhaly a z jedné z podezřelých osob se vyklubal známý místní delikvent, který má za sebou pestrou trestní minulost,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků